خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 04 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

دو عملیات موفق پهپادی مقاومت عراق در سرزمین‌های اشغالی / جزئیات هدف قرار دادن پایگاه هوایی رامات دیوید و یک مرکز حساس در شهر ساحلی اشدود + نقشه میدانی

مشرق | بین‌الملل | پنجشنبه، 16 فروردین 1403 - 16:06
مقاومت عراق در عملیاتی موفق توانست یکی از مهم‌ترین پایگاه‌های هوایی را در شمال شرق فلسطین اشغالی و همچنین یک مرکز حساس را در شهر ساحلی اشدود هدف قرار داد.
پايگاه،شهر،هوايي،عراق،اشغالي،صهيونيستي،رژيم،قرار،ساحلي،مقاومت

سرویس جهان مشرق - بامداد روز پنج شنبه شانزدهم فروردین، یگان پهپادی مقاومت اسلامی عراق در تازه ترین عملیات علیه مراکز حساس رژیم صهیونیستی موفق شد یک پایگاه هوایی مهم و راهبردی را در سرزمین های اشغالی به طور دقیق هدف قرار دهد.
براساس اطلاعاتی که یک منبع میدانی در اختیار گذاشته است، یگان پهپادی مقاومت عراق در جریان این عملیات بار دیگر توانست سامانه های دفاع هوایی اردن و رژیم صهیونیستی را ناکام و پشت سر بگذارد و پایگاه هوایی رامات دیوید را هدف قرار دهد.
این منبع میدانی با بیان این که پایگاه هوایی رامات دیوید جزء سه مقر اصلی ارتش رژیم صهیونیستی است، گفت: این پایگاه در شمال شرق فلسطین اشغالی واقع شده و بیشتر پروازهای نظامی به فرودگاه بین‌المللی بن گورین از این پایگاه صورت می‌گیرد.
به گفته این منبع میدانی، پایگاه نظامی رامات دیوید محل حضور اسکادران‌های ۱۰۹، ۱۱۰، ۱۱۷ و ۱۹۳ نیروی هوایی ارتش رژیم صهیونیستی است؛ این پایگاه از شمال غرب به شهر ساحلی حیفا می رسد و تا مرز عراق حدود ۳۵۰ کیلومتر فاصله دارد.
برای مشاهده اندازه اصلی روی نقشه کلیک کنید
به گزارش مشرق، عملیات نیروهای مقاومت عراق فقط به این پایگاه خلاصه نشد و در ادامه هم یک مرکز حساس در شهر ساحلی اشدود در غرب فلسطین اشغالی با پهپاد انتحاری هدف قرار گرفت؛ این شهر از محور غربی به دریای مدیترانه متصل می شود.
شهر ساحلی اشدود از محور جنوبی در ۲۱ کیلومتری شهر تل آویو پایتخت خودخوانده رژیم صهیونیستی واقع شده و با مرز عراق حدود ۴۶۳ کیلومتر فاصله دارد؛ این شهر ساحلی از محور جنوب هم در فاصله ۲۹ کیلومتری نوار غزه قرار گرفته است.
یگان توپخانه مقاومت فلسطین بارها شهر ساحلی اشدود را در سرزمین های اشغالی هدف قرار گرفته است؛ اشدود یکی از مهمترین مراکز تجاری رژیم صهیونیستی به شمار می آید و بندر این شهر هم بزرگ‌ترین بندر در سرزمین های اشغالی است و بیش از ۶۰ درصد واردات صهیونیست ها از همین مسیر انجام می‌گیرد.
به گزارش مشرق، یگان پهپادی جبهه مقاومت عراق چهاردهم فروردین هم پایگاه هوایی رامون در استان ایلات در جنوب سرزمین های اشغالی هدف قرار داد؛ فاصله این پایگاه هوایی تا مرز عراق حدود ۵۰۵ کیلومتر است.