خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 04 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

بیانیه‌ شورای وحدت و جبهه پایداری به مناسبت روز قدس

تسنیم | سیاسی | پنجشنبه، 16 فروردین 1403 - 15:53
شورای وحدت اصولگرایان و جبهه پایداری در بیانیه هایی از مردم برای حضور در راهپیمایی روز دعوت کردند.
روز،وحدت،فلسطين،ايران،رژيم،اسلامي،قدس،مقاومت،صهيونيستي،انقلا ...

به گزارش گروزه سیاسی خبرگزاری تسنیم،‌ جبهه پایداری انقلاب اسلامی و شورای وحدت اصولگرایان به مناسبت روز جهانی قدس با انتشار بیانیه‌هایی از مردم برای حضور در راهپیمایی این روز دعوت کردند.
متن این بیانیه‌ها به شرح زیر است:
«امسال در شرایطی به استقبال روز جهانی قدس می‌رویم که جنایات جنگی رژیم صهیونیستی بر ضد مردم مظلوم غزه و تکرار صحنه‌های دلخراش و فاجعه‌آمیز کشتار هزاران نفر از انسان‌ها و تخریب خانه‌های آنان، دل هر انسانی را به درد می‌آورد.
تصاویر زنان و فرزندانی که قربانی جنون رژیم صهیونیستی شده‌اند و سکوت و انفعال مجامع جهانی و حقوق بشری، سندی روشن بر دروغین بودن همه شعارهایی است که سالیان سال است ابزار سوءاستفاده ایشان برای پیشبرد اهداف سیاسی آنها شده است.
انقلاب بزرگ اسلامی ایران نشان داد که کلید حل مشکلات بزرگ، در دست خود ملت‌هاست و اراده انسان‌هاست که در صورت تکیه به خدا و اعتماد به وعده الهی، بر تدبیر و خواست قدرت‌های مسلط غلبه خواهد کرد.
و امروز با حوادثی که در نقاط متعددی از جهان رخ داده، نقش ملت‌ها بیش از پیش به اثبات رسیده است.
امروز نیز در برابر درنده‌خویی رژیم صهیونیست غاصب فلسطین، این اراده ملت مبارز فلسطین است که با مقاومت مردانه و صبر غیرقابل وصف خود، توانسته دشمن را با انواع جنایت‌هایی که طی 6 ماه گذشته از آن سرزده است، دچار شکست نماید.
راه صحیح مبارزه با حکومت غاصب، همان است که امروز خود فلسطینی‌ها آن را یافته و قدم استوار خود را در آن گذاشته‌اند و وظیفه همه‌ی مسلمانان و آزادی‌خواهان جهان است که آنان را در این مبارزه مقدس یاری کنند.
امروز، هیچ عذری از دولت‌های مسلمان در بی‌تفاوتی نسبت به مسأله فلسطین و جنایات جنگی صهیونیست‌ها در غزه پذیرفته نیست.
دولت غاصب، وحشی‌گری و ددمنشی را به اعلی درجه رسانده و ثابت کرده است که در راه اهداف خود، آماده دست زدن به هر جنایتی است.
مقاومت ملت فلسطین نیز حجت را بر همه تمام کرده و علی‌رغم فشارهای همه‌جانبه دشمن در طول سال‌های گذشته، جریان مقاومت در آماده‌ترین سطح خود به سر می‌برد و انجام عملیات طوفان الأقصی توانست یک نقطه عطف تاریخی و فصل نوینی در جبهه مقاومت را ایجاد نماید.
عملیاتی که با گذشت 6 ماه از آن، همچنان صهیونیست‌ها را دچار گیجی و سردرگمی کرده و هر چقدر هم دست و پا می‌زنند، بیشتر در این باتلاق فرو خواهند رفت.
جبهه پایداری انقلاب اسلامی همزمان با فرا رسیدن روز جهانی قدس که بیانگر دوراندیشی و وسعت افق دید بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) در تعیین این روز است، ضمن اعلام حمایت از مقاومت ملت مقتدر و مظلوم فلسطین، اعلام می‌نماید که حضور گسترده مردم هوشیار و بصیر ایران اسلامی در راهپیمایی روز جهانی قدس که در برخی شهرها همراه با بدرقه شهدای جنایت اخیر رژیم صهیونیستی در حمله به کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در دمشق همراه خواهد بود، پشتوانه‌ای مهم برای پاسخ مناسب جبهه مقاومت به این اقدام جنایتکارانه خواهد بود.»
متن بیانیه شورای وحدت:
«قرن‌ها است که لیلة‌القدر رمضان شاهد ستیز نور و تاریکی و جنگ میان حق و باطل است و تاریخ اسلام در صفحات خود زخم محراب‌های آغشته به خون بسیاری را حک کرده است.
اهریمنان کژاندیش روزی در مسجد کوفه، اسوه انسانیت را به شهادت رسانده و روزی در غزه، معنی جنایت را تفسیری تازه می‌کنند و دیگر بار با حمله موشکی به کنسولگری جمهوری اسلامی ایران، صفحات جدیدی در سبعیت رقم می‌زنند اما همواره در جهل مرکب خویش خواهند ماند که پیروزی از آن مؤمنین است و خداوند در وعده خود تخلف نمی‌کند.
امروزه، جهان شاهد مظلومیت فلسطینیان بوده و هیچ‌گاه رشادت‌های این مؤمنان در طوفان الاقصی و جنایات رژیم غاصب صهیونیستی در بیمارستان‌ها و مدارس و کشتار زنان و کودکان بی‌گناه از حافظه بشریت پاک نخواهد شد.
روز قدس و مسئله فلسطین، جلوه روشنی از تفکر امام راحل و رهبری معزز در مبارزه با استکبار و حمایت از مستضعفین است و ما، این روز عزیز را نمادی از وحدت مسلمانان جهان، فارغ از مرزهای سیاسی و جغرافیایی می‌دانیم که راز وحدت ما، نه در تقسیمات سیاسی که در باورهای عمیق قلبی ما بوده و حبل‌المتین وحدت و نویدبخش زوال رژیم صهیونیستی است.
حضور حماسی وحدت‌آفرین مردم ایران دوشادوش مسلمانان جهان، در لبیک به ندای رهبر خود به گوش جهانیان فریاد مظلومیت فلسطین را خواهد رساند، چرا که امام خمینی(ره) همواره بازگشت به اسلام و متحدشدن را شرط نجات فلسطین و جلوگیری از امیال توسعه‌طلبانه اسرائیل دانسته و تاکید داشتند که هدف اصلی اسرائیل نابود کردن اسلام است.
به همین دلیل بنیان‌گذار انقلاب اسلامی ایران همواره خواستار کنار گذاشتن هرگونه اختلاف بین مسلمانان بوده و بر وحدت تاکید داشت.
مردم نجیب و آزاده ایران هیچ‌گاه در طول تاریخ پر فراز و نشیب و شرافتمندانه خود سر تسلیم در برابر ظلم فرود نیاورده و به حق، از دولت خود انتظار پاسخگویی مدبرانه و به موقع در رابطه با جنایت اخیر رژیم صهیونیستی در کنسولگری جمهوری ایران داشته و حمایت‌های آمریکا از فرزند نامشروع خود در منطقه را از یاد نخواهند برد.
امروزه نشانه‌های واضح از نوید قرآنی پیروزی نهایی حق بر باطل به روشنی دیده‌ شده و بلوغ جبهه مقاومت و نقش رهبری معظم انقلاب در بر هم زدن نقشه‌های مستکبرین در گوش تاریخ طنین می‌افکند که: «إِذَا جَاءَ نَصْرُ اللَّهِ وَالْفَتْحُ»
تا روز پیروزی نهایی خیر بر شر چندان باقی نمانده است و در این میان وحدت، کلیدواژه‌ای قرآنی است که ما را از تفرقه دور کرده و پشت منافقان و مستکبرین را به رعشه انداخته و نویدبخش فرداهای بهتری است که با وحدت مؤمنین شکل خواهد گرفت.
شورای وحدت از ملت شریف ایران و تمامی مسلمین و آزادگان جهان دعوت می‌نماید همگام و همدل با مردم مظلوم فلسطین با شرکت پرشور و حماسی خود در راهپیمایی روز قدس در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان، بار دیگر با آرمان‌های امام راحل و رهبری معزز بیعت کرده و کینه و انزجار خود را علیه جنایات بی‌پایان رژیم اشغالگر قدس ابراز نمایند.»
انتهای پیام/