خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 04 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

لهستان: اسرائیل هفت بی‌گناه را قربانی هدف خود کرد

مشرق | بین‌الملل | پنجشنبه، 16 فروردین 1403 - 15:41
وزیر امور خارجه لهستان در واکنش به حمله صهیونیست‌ها به تیم امدادی یک نهاد بین‌المللی بشردوستانه گفت که به نظر می رسد صهیونیست‌ها به دنبال قربانی کردن هفت نفر به بهانه هدف قرار دادن یک عضو حماس بودند.
رژيم،لهستان،اسرائيل،دنبال،سيكورسكي،رسان

به گزارش مشرق، گاردین نوشت: رادوسلاف سیکورسکی در مصاحبه با بی بی سی گفت که هدف قرار دادن کاروان امداد رسان "سازمان آشپزخانه مرکزی جهانی" در روز دوشنبه نشان داد که نیروهای (رژیم) اسرائیل به دنبال قربانی کردن افراد بی گناه به منظور هدف قرار دادن آن چه که آنها عامل حماس قلمداد می کردند، بودند.
سیکورسکی به مخاطبان رادیو۴ بی بی سی گفت: رئیس ستاد ارتش (رژیم) اسرائیل مدعیست که آنها درباره هویت (قربانیان) دچار اشتباه شدند و فکر می کردند که یک تروریست در بین آنها است.
وی ادامه داد: اما حتی اگر این ادعا هم درست باشد به نظر می رسد که به دنبال قربانی کردن هفت بی گناه برای فردی بوده اند که یک خطر فوری محسوب نمی شد.
این ها خطرات اخلاقی هستند که من فکر نمی کنم قابل قبول باشد.
وزارت امور خارجه لهستان به دنبال کشته شدن یکی از اتباع این کشور که به نظر می رسد در بین هفت امداد رسان این نهاد بین المللی بوده است سفیر خود در سرزمین های اشغالی را فراخواند.
آندری سژنا معاون وزیر خارجه لهستان گفت درباره «اوضاع جدید در روابط لهستان و (رژیم) اسرائیل و مسئولیت های مالی و اخلاقی این حمله با سفیر رژیم صهیونیستی مذاکره خواهد شد».