خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 06 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

روز جهانی قدس، امید به پیروزی را در جان امت اسلامی زنده کرد

باشگاه خبرنگاران | بین‌الملل | پنجشنبه، 16 فروردین 1403 - 15:30
الراشد پژوهشگر بحرینی گفت: امام خمینی (ره) با نامگذاری روز جهانی قدس، امید به پیروزی و آزادسازی سرزمین فلسطین را در جان میلیون‌ها انسان آزاده زنده کرد.
فلسطين،اسلامي،امت،روز،بحريني،آزادسازي،قدس،جهاني،جهان،انديشمن ...

اندیشمند بحرینی:
«راشد الراشد» اندیشمند و پژوهشگر بحرینی گفت: روز جهانی قدس، مقاومت برای بازگرداندن سرزمین، کرامت و عزت را در میان امت‌های اسلامی ترویج و نهادینه کرد.
وی با بیان اینکه این نامگذاری، مسئله فلسطین را به صدر توجهات امت اسلامی بازگرداند و از فراموش شدن آن جلوگیری کرد افزود: نامگذاری جمعه آخر ماه مبارک رمضان به عنوان روز جهانی قدس، تلاش برای نهادینه کردن این اندیشه بود که فلسطین پاره تن امت اسلامی است و اگر بگوییم که عملیات طوفان الاقصی یکی از ثمرات روز جهانی قدس است مبالغه نکرده ایم.
الراشد تصریح کرد: روز جهانی قدس یک شعار و تبلیغات، مانند شعار‌های هفت دهه گذشته رژیم‌های عربی نیست بلکه طرحی کامل و تمام عیار و نقشه راه آزادسازی خاک فلسطین و مقدسات امت اسلامی و بازگرداندن عزت و کرامت پیشین مسلمانان است.
وی اظهارداشت: امام خمینی (ره) با نامگذاری روز جهانی قدس، سنگ بنای طرح آزادسازی فلسطین را گذاشت و آغازی برخروج از همه اقدامات نمایشی بود که غربی‌ها با نام مذاکره و توافق و با هدف تسلیم شدن امت اسلامی به مسلمانان تحمیل کرده بودند.
این اندیشمند بحرینی گفت: مقاومت فلسطین در میدان، همه امید‌های خارج از چارچوب مبارزه را باطل کرد و به دوران مذاکرات ذلیلانه در هتل‌های پنج ستاره اوسلو و مادرید پایان داد تا فقط مقاومت با زبان مخصوص خود، مسیر آزادسازی و دفاع از عزت و کرامت امت اسلامی را بپیماید.
الراشد بیان کرد: موضوع فلسطین نه یک زخم ناسور در جسم جهان اسلام بلکه یک زخم چند ده ساله در جسم تمدن و ارزش‌های انسانی است به همین خاطر دفاع و حمایت از فلسطین، دفاع از تمدن و همه اصول و ارزش‌های انسانی است.
وی افزود: موضوع فلسطین همه ادعا‌های پوچ غربی‌ها به سرکردگی آمریکا و انگلیس درباره دفاع از حقوق بشر را به زباله دان تاریخ فرستاد.
الراشد اظهار داشت: هرگونه سازش با اشغالگران سرزمین فلسطین به معنای به رسمیت شناختن اشغالگری و جنایت‌های صهیونیست‌ها است و بدیهی و ابتدایی‌ترین اصول و ارزش‌های اخلاقی، انسانی و اسلامی، با این اقدام مخالف و خواستار مبارزه با ظلم در هر مکانی است.
وی تصریح کرد: امروز سران رژیم صهیونیستی به صراحت اعلام می‌کنند که در یک بن بست وجودی از زمان اشغال فلسطین قرار دارند و همه تلاش‌ها و اقداماتی که تاکنون برای تثبیت حضور غاصبانه خود در سرزمین فلسطین به کار بسته اند در مقابل قدرت روز افزون مقامت درحال فروپاشی است.
این فعال سیاسی بحرینی گفت: عملیات طوفان الاقصی همه مولفه‌های قدرت اشغالگران را فروریخت به طوری که جبران این شکست به خاطر گستردگی آن و ضربه‌ای که به همه عناصر قدرت صهیونیست‌ها و حامیان آن‌ها وارد کرده است، غیر ممکن است.
الراشد افزود: این عملیات نقشه منطقه و جهان و ساختار معادلات نظامی و مناسبات سیاسی را بازطراحی و طرح خاورمیانه بزرگ را به طور کامل نابود کرد.
وی اضافه کرد: حوادث اخیر فلسطین، چهره واقعی غرب و دوگانگی معیار‌های آن‌ها را به ملت‌های جهان نشان داد؛ به طوری که از این پس هیچ شخصی در سراسر جهان با ادعا‌های حقوق بشری آن‌ها فریب نخواهد خورد.
الراشد گفت: اگر تا چندماه پیش مخالفت با غرب فقط به ملت‌های خاورمیانه و برخی دیگر از مناطق جهان محدود بود، امروز ملت‌های غربی نیز به این نفاق پی برده و با تظاهرات‌های میلیونی، خواستار پایان یافتن این ادعا‌های دروغین درباره حقوق بشر توسط آمریکا و دیگر کشور‌های غربی هستند.
وی اظهار داشت: حوادث اخیر غزه و فلسطین نقاب را از چهره بسیاری از کشور‌ها و رژیم‌های عربی و اسلامی فروانداخت؛ رژیم‌هایی که تا دیروز، موضوع فلسطین را مسئله اصلی و محوری امت اسلامی می‌دانستند.
این اندیشمند بحرینی تصریح کرد: این رژیم‌ها از چنین سخنان و شعار‌های زیبایی برای فریب افکار عمومی مسلمانان و ملت‌های خود و اثبات ادعای اینکه درحال عمل به وظیفه خود در قبال فلسطین هستند، استفاده می‌کردند.
الراشد افزود: شکست همه گزینه‌های سازش و اعتقاد همه جریان‌ها و گروه‌های فلسطینی به اینکه تنها گزینه موجود برای آزادسازی سرزمین و بازگرداندن عزت و کرامت امت اسلامی، گزینه مقاومت است، به پیشران طرح اخراج و نابودی اشغالگران و آزادسازی مقدسات تبدیل شده است.
منبع: ایرنا