خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 04 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

طرح عملیاتی ویژه عید فطر در خراسان جنوبی اجرا می‌شود - تسنیم

تسنیم | استان‌ها | پنجشنبه، 16 فروردین 1403 - 15:30
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی از اجرای طرح عملیاتی ویژه عید فطر از 21 تا 25 فروردین در استان خبر داد.
ايمني،استانداري،راستاي،خراسان،هماهنگي،جنوبي،امور،ايجاد،طرح

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، علیرضا عباس‌زاده امروز در کمیسیون ایمنی راه‌های استان با اعلام این خبر، اظهار داشت: مهمترین کار در راستای اجرای طرح عملیاتی ویژه عید فطر از 21 تا 25 فروردین حضور دستگاه‌های خدماتی و ایمنی در ایام اجرای این طرح است.
وی افزود: در راستای اجرای طرح ویژه عملیاتی عید فطر، فرمانداری‌ها نسبت به تأمین خودروهای مورد نیاز پلیس راه همکاری لازم را داشته باشند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی با تأکید بر اینکه حوادث جاده‌ای از معضلات موجود در کشور است که باید به خوبی مدیریت شود تصریح کرد: خراسان جنوبی در ایام نوروز شاهد کاهش تصادفات جاده‌ای بود که نتیجه تعامل و همکاری همه دستگاه‌های مربوط و اقدام دولت برای توسعه جاده‌های استان در راستای ایجاد ایمنی بوده است.
عباس‌زاده گفت: لازم است در 23 نقطه‌ای که پلیس برای انجام اقدامات لازم با هدف کاهش تصادفات اعلام کرده، با همکاری بخش خصوصی، دفتر روستایی استانداری و اداره کل امور عشایری استراحتگاه‌های موقت ایجاد شود.
وی متذکر شد: با کمک استانداری و امور عشایری باید مشوق‌ها و جاذبه‌های اقتصادی برای عشایر در زمینه ایجاد سیاه چادرها در محورهای خراسان جنوبی فراهم شود.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی اظهار داشت: باید در جانمایی ایجاد استراحتگاه‌ها و مکان‌های ارائه خدمات توسط دستگاه‌های امدادی و خدمات رسان دقت و هماهنگی لازم صورت گیرد لذا باید طرح مورد نظر برای بررسی در کمیسیون ایمنی راه‌های استان تهیه شود.
به گفته وی موضوع برقرسانی به پایگاه اورژانس جاده‌ای عرب آباد طبس باید در اولویت برنامه‌های امسال قرار گیرد.
براساس تفاهم نامه انجام شده نیز قرار است آستان قدس در دیگ رستم اقداماتی را برای رفاه حال مسافران انجام دهد.
عباس زاده متذکر شد: لازم است با هماهنگی دادستانی و در راستای تأمین ایمنی جاده‌ها اقدامات لازم برای جلوگیری از برخورد شتر با خودروها انجام شود.
انتهای پیام/252/