خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 25 فروردین 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

اتصال 132 روستای خراسان جنوبی به شبکه ملی اطلاعات

تسنیم | استان‌ها | پنجشنبه، 16 فروردین 1403 - 15:30
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان جنوبی، از راه اندازی 96 سایت توسعه ارتباطات همراه، در سطح روستا های استان در سال گذشته خبر داد و گفت: با راه اندازی این سایت ها، 132 روستای استان به شبکه ملی اطلاعات متصل شدند.
همراه،ارتباطات،اطلاعات،خانوار،فناوري،بهي

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، به نقل از روابط عمومی اداره‌کل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان جنوبی، مصطفی بهی، اظهار داشت: سال گذشته 96 سایت توسعه ارتباطات همراه، در سطح روستا‌های استان راه‌اندازی شده است.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان جنوبی گفت: با راه‌اندازی این سایت‌ها، 132 روستای استان با جمعیتی بیش از 12 هزار خانوار به شبکه ملی اطلاعات متصل شدند.
وی با بیان اینکه از این تعداد 41 سایت جدیدالاحداث هستند که مجهز به تکنولوژی نسل 2، 3 و 4 همراه بوده و پوشش تلفن و اینترنت پرسرعت همراه را برای بیش از 6 هزار خانوار در 67 روستا برقرار کرده‌اند افزود: 55 مورد هم ارتقای تکنولوژی سایت‌های تلفن همراه موجود در روستا‌ها بوده است که پوشش اینترنت پرسرعت همراه را برای بیش از 6 هزار خانوار از 65 روستا تامین کرده‌اند.
بهی بیان کرد: اجرای این سایت‌ها با اعتباری بالغ بر 3 هزار و 200 میلیارد ریال از محل منابع طرح توسعه ارتباطات روستایی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و با همکاری اپراتور‌های ایرانسل و همراه اول انجام شده است.
انتهای پیام/252/