خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 04 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

شهرک های صنعتی حکیمیه و قزوین پیشتاز در جذب سرمایه‌گذاری - تسنیم

تسنیم | استان‌ها | پنجشنبه، 16 فروردین 1403 - 15:30
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی قزوین، گفت: 108 هکتار از اراضی شهرک ها و نواحی صنعتی تابعه استان در سال گذشته به متقاضیان سرمایه گذاری به ویژه در شهرک های صنعتی حکیمیه و قزوین (کوهین) واگذار شده است.
صنعتي،سرمايه،قزوين،شهرك،گذار،اشتغال،جذب،استان،شركت

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، رضا صفاری، اظهار داشت: در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به نام مهار تورم و رشد تولید ، نامگذاری شده بود این شرکت در راستای جذب سرمایه گذار، ایجاد رونق اقتصادی، اجرای طرح های توسعه واحدهای صنعتی و ایجاد اشتغال موفق به جذب 133 متقاضی سرمایه گذاری در شهرک ها و نواحی صنعتی این استان شد.
وی، میزان مساحت اراضی صنعتی واگذار شده به سرمایه گذارا را 108 هکتار اعلام کرد و یادآور شد: بیشترین میزان اراضی واگذار شده به ترتیب در شهرک های صنعتی حکیمیه از توابع شهرستان بویین زهرا، قزوین (کوهین) و خرمدشت از توابع شهرستان تاکستان بود و میزان سرمایه گذاری قراردادهای منعقد شده نیز بیش از 77 هزار میلیارد ریال بود.
به گفته مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان قزوین، با راه اندازی طرح‌های صنعتی یاد شده زمینه امید به اشتغال و اشتغال پایدار در سطح استان چهار هزار و 80 نفر فراهم خواهد شد.
صفاری از قزوین به‌ عنوان استانی پرجاذبه برای سرمایه‌گذاران صنعتی یاد کرد و افزود: در سال جهش تولید با مشارکت مردم ، برنامه ریزی این شرکت توسعه شهرک های صنعتی تقاضا محور در راستای جذب سرمایه گذار و ایجاد زیرساخت ها و تکمیل طرح های عمرانی و زیربنایی بوده به طوری که جذب 162 سرمایه گذار جدید به همراه واگذاری 111 هکتار زمین از جمله برنامه های عملیاتی این شرکت در سال جاری خواهد بود.
به گزارش تسنیم، در حال حاضر از 2 هزار و 200 سرمایه گذار مستقر در شهرک ها و نواحی صنعتی تابعه استان قزوین، نیمی از این واحدهای صنعتی پروانه بهره برداری اخذ کرده و زمینه اشتغال 30 هزار نفر را نیز فراهم کرده اند.
انتهای پیام/