خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 04 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

شهادت یک جوان فلسطینی در کرانه باختری

تسنیم | بین‌الملل | پنجشنبه، 16 فروردین 1403 - 15:13
منابع رسانه ای از شهادت یک جوان فلسطینی در جنین واقع در کرانه باختری به دست نظامیان صهیونیست خبر داده و اعلام کردند که نیروهای ارتش اشغالگر یورش گسترده ای به مناطق مختلف کرانه باختری انجام داده و با جوانان فلسطینی درگیر شده اند.
فلسطيني،نيروهاي،شهر،نظاميان،اشغالگر،جنين،گزارش،يورش،باختري،ك ...

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، درحالی که هم‌زمان با جنگ غزه، یورش‌های شبانه‌روزی نظامیان رژیم اشغالگر صهیونیستی به مناطق مختلف کرانه باختری همچنان ادامه دارد، صبح امروز منابع رسانه‌ای از درگیری شدید میان جوانان فلسطینی و نظامیان صهیونیست در جنین خبر دادند.
خبرنگار الجزیره گزارش داد که نیروهای اشغالگر یک جوان فلسطینی را بعد از محاصره منزل او در منطقه «یعبد» در جنین ترور کرده و به حملات خود علیه شهرهای مختلف کرانه باختری ادامه دادند.
شاهدان عینی در این زمینه گفتند که نیروهای ویژه ارتش صهیونیستی یک خانه را در یعبد محاصره کرده و با یک جوان فلسطینی در آنجا درگیر شدند و سپس بعد از عقب‌نشینی نیروهای دشمن از این منطقه، جسد این جوان فلسطینی در آنجا پیدا شد.
به گزارش منابع مطبوعاتی فلسطین، این جوان «اسعد القنیری» نام داشت که در جریان درگیری مسلحانه با نظامیان صهیونیست به شهادت رسید.
بعد از آن نیروهای ارتش اشغالگر عملیات نظامی گسترده‌ای را در جنین و اردوگاه آن انجام دادند که چند ساعت به طول انجامید.
نظامیان دشمن صبح امروز با تعدادی خودروی نظامی و بولدوزر به شهر جنین یورش بردند و پیش از عقب نشینی، خیابان‌ها و زیرساخت‌های مناطق مختلف این شهر را تخریب کردند.
خبرنگار الجزیره گزارش داد که در جریان یورش نیروهای اشغالگر به شهر جنین درگیری های مسلحانه رخ داد و جوانان فلسطینی با مواد منفجره در ورودی غربی شهر جنین، نیروهای دشمن را مورد هدف قرار دادند و نظامیان صهیونیست‌ هم درحال تیراندازی کورکورانه بودند.
هلال احمر فلسطین نیز به نوبه خود اعلام کرد که یک دختربچه در جریان حمله اشغالگران به شهر جنین بر اثر اصابت ترکش گلوله مجروح شده است.
رسانه‌های فلسطینی همچنین از یورش نظامیان صهیونیست به شهر قلقیلیه در کرانه باختری خبر داده و اعلام کردند که خودروهای نظامی و شماری از نیروهای ارتش صهیونیستی در چند نقطه از این شهر مستقر شده و بعد از چند بار یورش به مناطق مختلف آن، عقب‌نشینی کردند.
اشغالگران یک جوان فلسطینی را در قلقیلیه بازداشت کردند.
به گزارش خبرنگار الجزیره، نیروهای اشغالگر همچنین به اردوگاه دهیشه در جنوب بیت لحم یورش بردند.
نیروهای اشغالگر همچنین چندین حمله به شهرهای استان الخلیل انجام دادند.
در شهر اریحا هم نظامیان صهیونیست یک خودروی فلسطینی را در یکی از ایست بازرسی‌ها در ورودی شهر متوقف کرده و راننده آن را مورد ضرب و شتم قرار دادند.
منابع رسانه‌ای فلسطینی گزارش دادند که تا شب گذشته تعداد شهدای فلسطینی در کرانه باختری از زمان آغاز جنگ غزه در 7 اکتبر به 457 نفر و تعداد زخمی‌ها هم به 4 هزار و 750 تن رسیده است.
نظامیان اشغالگر همچنین در این مدت 7 هزار و 990 فلسطینی را در کرانه باختری بازداشت کرده‌اند.
انتهای پیام/