خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 25 فروردین 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

شرکت 15 هزار مسافر در پویش "چشم به راهیم" بوشهر

تسنیم | استان‌ها | پنجشنبه، 16 فروردین 1403 - 15:12
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان بوشهر گفت: 15 هزار مسافر نوروزی در پویش "چشم به راهیم" استان بوشهر در 18 روز طرح نوروزی شرکت کردند.
پويش،بوشهر،استان،راهيم،چشم،راهداري،حمل،نقل،كاهش،تصادفات،اقدا ...

عبدالکریم اخترشناس در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر، با اشاره به فعالیت پویش "چشم به راهیم" از 25 اسفند سال گذشته تا 13 فروردین امسال، اظهار داشت: این پویش که برای سومین متوالی سال در استان برگزار شد، در کاهش تصادفات تأثیرگذار بود و عملکرد موفقی را برجا گذاشت.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بوشهر با اشاره به اینکه کاهش سوانح رانندگی در جاده‌ها از طریق اقدامات آموزشی و فرهنگی از اهداف این پویش بود، اضافه کرد: همچنین اشاعه و پاسداشت ارزش‌های دینی در ایام نوروز از دیگر اهداف پویش چشم به راهیم بود که با استقبال کاربران جاده‌ای مواجه شد.
وی استمرار این طرح و اقدامات فرهنگی را برای کاهش تصادفات مورد تأکید قرار داد و یادآور شد: با وجود افزایش 5 درصدی تردد خودرو‌ها در محور‌های مواصلاتی استان بوشهر در طرح نوروزی، خوشبختانه فوتی تصادفات جاده‌ای 76 درصد و مجروحان 4 درصد کاهش داشت.
اخترشناس همچنین از فعالیت 300 راهدار و 200 دستگاه ماشین‌آلات در راه‌های استان در طرح نوروزی خبر داد و اظهار داشت: در این مدت یک‌هزار و 50 تماس با مرکز مدیریت راه‌های استان برقرار شد که نسبت به سال قبل 8 درصد افزایش داشت.
برنامه‌های متنوع در پویش "چشم به راهیم" اجرا شد
مسئول روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بوشهر نیز، گفت‌: ایستگاه مرکزی پویش "چشم به راهیم" در محور برازجان- بوشهر بزرگراه خلیج فارس برگزار شد.
مجتبی احمدی با اشاره به برنامه‌های متنوع این پویش برای ترغیب رانندگان جهت استراحت در سفر‌های طولانی ادامه داد: آموزش رانندگی صحیح، غرفه‌های نقاشی کودکان، پذیرایی افطاری ساده، عزاداری سنتی بوشهر در قالب شروه، سنج و دمام، موسیقی محلی، نمایش‌های مفرح و بیان احکام شرعی از مهمترین برنامه‌های اجرا شده در پویش چشم به راهیم بوشهر بود.
وی تولید برنامه را از دیگر فعالیت‌های پویش چشم به راهیم دانست و خاطرنشان کرد: از دیگر فعالیت‌ها و اقدامات این پویش، تولید 30 برنامه رادیو و تلویزیونی از محل پویش، انتشار 24 کلیپ آموزشی در فضای مجازی، حضور مهمانان از سازمان راهداری کشور و استان، کاشت نهال در مجاورت محل برگزاری پویش بود.
مسئول روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بوشهر در پایان، خاطرنشان کرد: موفقیت پویش "چشم به راهیم" با هم‌افزایی همکاران اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و همراهی ارزشمند اصحاب رسانه استان بوشهر رقم خورد که جای تشکر دارد.
انتهای پیام/190/