خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 04 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

دعوت برای خلق حماسه‌ای دیگر در راهپیمایی روز قدس در البرز - تسنیم

تسنیم | استان‌ها | پنجشنبه، 16 فروردین 1403 - 15:12
نهادها، گروه ها و مجامع مختلف استان البرز در پیام های جداگانه ای از مردم استان البرز برای خلق حماسه ای دیگر در استان البرز در راهپیمایی روز قدس دعوت کردند.
روز،قدس،رژيم،صهيونيستي،اسلامي،فلسطين،جهان،استان،ايران،راهپيم ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرج، نهادها، گروه‌ها و مجامع متخلف استان البرز در پیام‌های جداگانه‌ای با دعوت از مردم استان البرز و شهرستان های این استان در راهپیمایی روز قدس، به محکومیت اقدامات اخیر رژیم صهیونیستی در حمله به ساختمان کنسولگری ایران در سوریه پرداختند.
محور مقاومت به رژیم صهیونیستی پاسخ محکمی خواهد داد
علی حدادی، نماینده مردم ساوجبلاغ در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون امور داخلی کشور در پیامی ضمن محکومیت اقدامات اخیر کشور غاصب اسرائیل گفت: حمله ددمنشانه و ناجوانمردانه به کنسولگری ایران توسط رژیم غاصب صهیونیستی نقض کامل قوانین بین‌المللی است.
علی حدادی ضمن محکوم کردن حمله به کنسولگری ایران در دمشق اظهار کرد: حمله ناجوانمردانه به کنسولگری ایران، جنایت وحشیانه‌ای که در منطقه فلسطین و غزه و آنچه که طی مدت شش ماه گذشته تاکنون توسط رژیم غاصب صهیونیستی انجام شده، نقض قوانین بین‌المللی است و قطعا سازمان ملل باید توجه جدی‌تری را به این موضوع داشته باشد.
وی افزود: ضمن اینکه حمله به کنسولگری ایران و به شهادت رسیدن جمعی از خادمان مردم را محکوم می‌کنیم، انتظار بر این است که سازمان ملل به طور جدی به این اقدام ددمنشانه ورود کرده و ضمن محکومیت، اقدام جدی را در این زمینه انجام دهد.
حمایت از آرمان قدس شریف، واجب‌تر از هر زمان دیگری است
سردار ابوالفضل اسلامی، مدیرکل حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس استان البرز نیز در پیامی روز قدس، روز فریاد مظلومان عالم علیه ظلم و ستم دانست و گفت: این روز، یادآور جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم مظلوم فلسطین و تجلی اراده امت اسلامی در حمایت از آرمان قدس شریف است.
حمایت از آرمان قدس شریف، واجب‌تر از هر زمان دیگری است
وی افزود: قدس، قبله اول مسلمانان و نماد آزادی و عدالت است؛ رژیم صهیونیستی با اشغال این سرزمین مقدس، ظلم بزرگی را به امت اسلامی روا داشته است.
مدیرکل حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس استان البرز ادامه داد: ملت ایران اسلامی همواره در حمایت از مردم مظلوم فلسطین پیشگام بوده است و روز قدس، فرصتی برای تجدید میثاق با آرمان قدس شریف و اعلام انزجار از رژیم صهیونیستی است.
روز قدس، روز میعاد مسلمانان با حقوق پایمال شده مردم مظلوم فلسطین است
یحیی رمضانی، فرماندار کرج نیز در پیامی ضمن محکومیت اقدامات اخیر رژیم صهیونیستی از مردم کرج دعوت کرد تا در راهپیمایی روز قدس شرکت داشته باشند.
در پیام فرماندار کرج آمده است؛ آخرین جمعه ماه مبارک رمضان میعاد مسلمانان و آزادی خواهان جهان در دفاع از حقوق پایمال شده مردم مظلوم فلسطین و دفاع از قلمرو سرزمین‌های اسلامی است.
مسجد الاقصی محل معراج پیامبر اکرم (ص) و قبله گاه نخست مسلمانان بیش از شصت سال است که غصب شده و مدعیان حقوق بشر و دموکراسی بر جنایات هر روزه رژیم صهیونیستی چشم بسته و نظاره گرند.
ملت مسلمان جهان با اطمینان به وعده نصرت الهی تا آزادی سرزمین‌های اشغالی و مسجد الاقصی که إن‌شاءالله دور نخواهد بود از هیچ تلاشی فروگذار نمی کنند.
در بخش دیگری از پیام فرماندار شهرستان کرج آمده است؛ در شرایط کنونی که بنابر فرموده رهبر فرزانه انقلاب، حضرت امام خامنه‌ای حفظه الله تعالی، صهیونیست‌ها به دلیل اختلافات داخلی و همچنین افزایش عملیات‌های ضدصهیونیستی در داخل سرزمین‌های اشغالی با سرعت بیشتر به سوی نابودیشان پیش می‌روند، راهپیمایی جهانی روز قدس امسال دارای اهمیت بسیار زیادی است و موجب دلگرمی مردم مظلوم فلسطین و تمام مظلومان جهان شده و خشم و عصبانیت اشغالگران صهیونیست و حامیان آنها را رقم می‌زند و یکایک مسلمانان جهان با پاسداشت روز قدس و شرکت در راهپیمایی در این حرکت عظیم باید سهیم باشند چرا که قرآن کریم می‌فرماید: أَلَا إِنَّ نَصْرَ اللَّهِ قَرِیبٌ…
رژیم صهیونیستی در باتلاق تنفر عمیق و عمومی ملت‌های جهان قرار گرفته است
اداره کل تامین اجتماعی استان البرز نیز در پیامی از مردم خواست تا با حضور خود در راهپیمایی روز قدس، به حمایت از مردم فلسطین و غزه پبردازند.
در این پیام آمده است؛ آخرین جمعه ماه مبارک رمضان یک روز جهانی در حمایت از مظلومان و مبارزه با مستکبران است.
این روز که با بصیرت و دور اندیشی عمیق امام خمینی بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی ایران – قدس سره – بنیان نهاده شد، مسئله فلسطین را به عنوان یک مسئله مهم انسانی و اسلامی زنده نگاه داشت و امروز وجدان‌های بشری با موضوع مظلومیت فلسطین و قدس شریف گره خورده‌اند و آزادی آن را مطالبه می‌کنند.
در بخش دیگری از این پیام آورده شده است؛ امروز قدرت صبر و مقاومت ملت دلیر فلسطین و نیرو‌های مبارز و شجاع جبهه مقاومت در منطقه، زبونی و آشفتگی و افسانه شکست ناپذیری رژیم اشغالگر را با فرو بُردن این رژیم و حامی اصلی آن آمریکای جنایتکار در باتلاق تنفر عمیق و عمومی ملت‌های جهان رقم زده است و شکست رژیم غاصب امری قطعی و حتمی و منطبق با وعده الهی است.
دستگاه‌های سیاسی و تبلیغاتی استکبار و صهیونیسم جهانی دیگر قادر نیستند با خطای راهبردی و محاسباتی نسبت دادن این مقاومت برخاسته از وجدان‌های بیدار و آزادی خواه ملت‌های هوشیار منطقه به ایران، مانع از این شکست قطعی شوند.
دعوت مدیرکل راه و شهرسازی استان البرز از مردم جهت شرکت در راهپیمایی روز قدس
مدیرکل راه و شهرسازی استان البرز نیز در پیامی از مردم استان خواست در راهپیمایی روز قدس شرکت کنند.
در پیام این مدیر کل آمده است: یوم‌الله قدس روز دمیدن خون تازه در رگ‌های امت اسلامی و برافراشته‌تر کردن پرچم مبارزه با رژیم صهیونیستی و مقاومت توأم با امید و معنویت تا آزادی فلسطین مظلوم و محو کامل جرثومه فساد یعنی رژیم جعلی، کودک‌کش و نژادپرست صهیونیستی است.
در ادامه این پیام آمده است: حضور در روز قدس امسال با توجه به حرکت تجاوزکارانه رژیم منحوس صهیونیستی در زیر پا گذاشتن تمام قوانین بین‌المللی و دیپلماتیک با حمله به کنسولگری کشورمان در سوریه که به شهادت جمعی از فرماندهان و مستشاران نظامی کشور انجامید، در کنار فجایعی که رژیم منحوس و جعلی صهیونیستی در غزه به بار آورده است اهمیت دوچندانی دارد تا همه دولت‌های زورگو بدانند که مردم ما با تمام توان تقاص خون شهدای خود را از دشمن زبون خواهند گرفت و مقابل دشمن خونخوار صهیونیستی کوتاه نخواهند آمد و پا پس نخواهند کشید.
روز قدس نماد وحدت و همدلی مسلمین
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز نیز ضمن دعوت از اقشار مختلف مردم برای حضور پرشکوه در راهپیمایی روز قدس، این روز را نماد وحدت و همدلی مسلمین دانست و گفت: در روز قدس جهان بار دیگر عجز و ناتوانی استکبار و قدرت و اقتدار مسلمانان را به چشم خواهد دید.
سلیمان رستمیان با گرامی داشت یاد و خاطر شهدا و ایثارگران و آرزوی قبولی طاعات و عبادات مسلمین در ماه مبارک رمضان، روز قدس را نماد وحدت و همدلی مسلمین دانست و گفت: روز قدس سمبل یگانگی و یکپارچگی ملت مسلمان جهان، تجسم امت واحد اسلامی و تجلی فریاد اعتراض مسلمانان جهان به اشغال قدس شریف است، در روز قدس جهان بار دیگر عجز و ناتوانی استکبار و قدرت و اقتدار مسلمانان را به چشم خواهد دید.
وی روز قدس را یکی از مهم‌ترین روزهای جهان اسلام دانست و افزود: به فرموده مقام معظم رهبری مدظله‌العالی «روز قدس فقط روز فلسطین نیست، روز امت اسلامی است»، ما نیز در کنار سایر مسلمانان جهان در روز قدس به حمایت از مردم مظلوم فلسطین به پا خواسته و با شرکت در راهپیمایی روز قدس اعلام انزجار خود را از اسرائیل غاصب و استکبار جهانی نشان خواهیم داد.
روز قدس تبلور همصدایی جهانیان با فلسطین است
جابری انصاری، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان نیز ضمن تبیین اهمیت مضاعف روز قدس امسال با سال‌های گذشته به واسطه عملیات طوفان‌الاقصی و جنایات وحشتناک رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه در شش ماه اخیر، این روز را تبلور همصدایی منحصر به‌فرد ملت ایران و همچنین سایر نقاط جهان با ملت مظلوم فلسطین خواند.
سعید جابری انصاری، در پیامی ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات مسلمانان روزه دار، از آحاد مردم برای حضور در راهپیمایی روز جهانی قدس دعوت به عمل آورد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز، در این پیام عنوان کرد: مردم غزه انواع جنایات وحشیانه صهیونیست‌ها را شاهد هستند اما همواره مقاوم ایستاده‌اند.
وی با بیان اینکه امسال روز قدس به معنای واقعی کلمه، معنای منحصر به فردی پیدا کرده است، گفت: در عرصه بین‌المللی، کشورهای اسلامی و منطقه و تحرکات آزادگان شاهد روز قدس باشکوه‌تری در سراسر کشورهای اسلامی و غیر اسلامی خواهیم بود.
جابری انصاری با محکوم نمودن جنایت رژیم صهیونیستی علیه کنسولگری ایران در دمشق، گفت: انتقام حق مسلم ملت ایران و مطالبه جدی مردم است.
ملت ما در برابر این جنایت و تعرض به جایگاه‌های حقوقی و بین‌المللی، خواهان انتقام به موقع و صحیح هستند.
هرچند خون‌های مطهر شهدا زمینه جوش و خروش بیشتر بین ملت را ایجاد می‌کند و به زودی این خون‌ها پیروزی جبهه مقاومت و مرگ رژیم صهیونیستی را تسریع می‌کند.
انتهای پیام/