خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 04 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

استعفای رئیس تحقیقات امان ار سمت خود

باشگاه خبرنگاران | بین‌الملل | پنجشنبه، 16 فروردین 1403 - 15:00
یکی از عالی‌ترین مقامات سرویس بخش اطلاعات نظامی رژیم صهیونیستی با برعهده گرفتن شکست این رژیم در ۷ اکتبر، استعفا داد.
تيپ،امان،درجه،شكست،بارون،افسري

عامیت ساعر، رئیس تیپ تحقیقاتی در بخش اطلاعات نظامی رژیم صهیونیستی موسوم به امان پس از بر عهده گرفتن مسئولیت کامل شکست اطلاعاتی اسرائیل در ۷ اکتبر، بلافاصله از سمت خود استعفا داد.
براساس گزارش المیادین، رسانه‌های صهیونیست با بیان اینکه سرتیپ ساعر عالی‌ترین افسری است که تاکنون ماموریت خود را به در میان مسئولین شکست‌های جنگ، به پایان رسانده، خاطرنشان کردند که اتی بارون ماه‌ها در این سمت خواهد بود تا زمانی که یک انتصاب دائمی انجام شود.
بارون بین سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۵ این سمت را برعهده داشت و از ابتدای جنگ علیه غزه به عنوان نیروی ذخیره در تیپ تحقیقاتی خدمت می‌کرد.
رسانه‌های اسرائیلی مدعی شدند که ساعار به ماموریت خود «به دلایل شخصی و غیر مرتبط با وضعیت امنیتی» پایان داده است.
شایان ذکر است که این دومین استعفای تیپ تحقیقات در امان است، زیرا افسری با درجه سرلشکری ​​در فوریه گذشته به دلیل نقش وی در ارزیابی اطلاعاتی که منجر به شکست در ۷ اکتبر شد، استعفا داد.
کانال کان این اقدام را در آن زمان «غیر معمول» توصیف و تأکید کرد که این شکست بسیار عمیق‌تر از عملکرد یک افسر با درجه سرگرد است و به بسیاری از فرماندهان بالاترین درجه در امان و سایر موارد مرتبط است.