خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 04 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

حزب چپ آلمان هم خواستار تحریم تسلیحاتی علیه اسرائیل شد

تسنیم | بین‌الملل | پنجشنبه، 16 فروردین 1403 - 14:54
مقامات ارشد حزب چپ آلمان هم با توجه به جنایت های رژیم صهیونیستی در نوار غزه و از جمله حمله به یک کاروان امدادرسان که منجر به کشته شدن برخی کارکنان یک سازمان امدادی شده است خواستار تحریم تسلیحاتی علیه اسرائیل شدند.
رژيم،غزه،صهيونيستي،اسرائيل،نوار،حزب،صحرا،تسليحات،چپ،حمله،بشر ...

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه "دی ولت" آلمان، بعد از حزب تازه تاسیس BSW صحرا واگنکنشت، حزب چپ آلمان هم خواستار تحریم تسلیحاتی علیه رژیم صهیونیستی شده است.
به گفته مارتین شیردوان و گرگور گیسی، سیاستمداران ارشد چپ‌گرا، این اقدام به منظور ایجاد فشار بر دولت اسرائیل است.
صحرا واگنکنشت هم غرب را به دخالت غیرمستقیم در «جنایت جنگی» در نوار غزه متهم کرده است.
به این ترتیب پس از کشته شدن کارکنان سازمان امدادرسانی در نوار غزه، حزب چپ هم خواستار توقف فروش تسلیحات به اسرائیل شده است.
اتحاد صحرا واگنکنشت (BSW) نیز از توقف صادرات تسلیحات به تل آویو حمایت کرد.
مارتین شیردوان، رهبر حزب چپ و گرگور گیسی از سیاستمدار خارجی این حزب روز چهارشنبه در سخنانی اعلام کردند که سازمان‌های بشردوستانه و جمعیت غیرنظامی باید محافظت شوند و کمک‌های کافی باید هر چه سریع‌تر به نوار غزه ارسال شود.
برای انجام این کار، اسرائیل باید حملات خود را متوقف کند.
آن ها تاکید کردند: از آنجایی که رژیم صهیونیستی نمی تواند تحت تاثیر درخواست های دیپلماتیک قرار گیرد، "باید با کمک به توقف فوری تحویل تسلیحات، فشار ایجاد شود."
پیش از این صحرا واگنکنشت، سیاستمدار سابق جناح چپ و رئیس BSW نیز خواستار تحریم تسلیحاتی علیه اسرائیل شد.
واگنکنشت روز سه‌شنبه گفت: «کشته‌ها در غزه و حملات اسرائیل به کشورهای همسایه باید فوراً پایان یابد».
وی تاکید کرد: این واقعیت که کارکنان سازمان های بین المللی کمک رسانی که می خواستند گرسنگان را سیر کنند مورد هدف ارتش اسرائیل قرار گرفتند باید عواقبی داشته باشد.
او توضیح داد از آنجایی که رژیم صهیونیستی در برابر همه درخواست ها مقاومت می کند و قوانین بین المللی بشردوستانه را زیر پا می گذارد، دولت فدرال باید با تحریم تسلیحاتی پاسخ دهد.
به گفته وی زمانی که از یک سو کمک‌های بشردوستانه بین‌المللی سازماندهی می‌شود، در حالی که از سوی دیگر کشورهای غربی برای ادامه کشتار زنان و کودکان به به این رژیم تسلیحات می‌دهند، این اقدامی عمیقاً ریاکارانه است.
وی افزود: این حداقل دخالت غیرمستقیم در جنایات جنگی رژیمصهیونیستی است.
روز سه شنبه هفت کارمند یک سازمان امدادی در حمله هوایی ارتش رژیم صهیونیستی کشته شدند.
بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در پیامی ویدیویی گفت که اسرائیل مسئول این حمله هوایی است.
وی در عین حال این حمله را یک غم انگیز ضربه تصادفی نیروهای مسلح این رژیم به مردم بی گناه در نوار غزه" دانست و در عین حال برای توجیه این اقدام خود توضیح داد که چنین مواردی در جنگ اتفاق می افتد.
این اقدام رژیم صهیونیستی همراه با دیگر جنایات در نوار غزه خشم جهانی را برانگیخته است.
کشته شدن یک تبعه لهستانی در حمله هوایی رژِیم صهیونیستی به این کاروان امداد رسان در نوار غزه خشم دولت لهستان نسبت به این رژیم را نیز برانگیخته و نخست وزیر این کشور از آزمون سخت ابراز همبستگی این کشور با این رژیم اشغالگر سخن گفته است.
انتهای پیام/