خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 25 فروردین 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

تلاش‌های مذبوحانه رژیم صهیونیستی آنها را ازشکست نجات نمی‌دهد - تسنیم

تسنیم | استان‌ها | پنجشنبه، 16 فروردین 1403 - 14:53
نماینده استان کرمان در مجلس خبرگان رهبری، گفت: رژیم صهیونیستی روز به روز به زوال و انحلال نزدیک تر شده و تلاش های مذبوحانه آنها را از شکست نجات نخواهد داد.
ظالم،خصم،اشاره،روز،مظلوم،ظلم،قدس،رژيم،عليمرادي،عون،اميرالمؤمنين

حجت‌الاسلام امان‌الله علیمرادی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمان، با بیان اینکه مبارزه با ظلم و خصم ظالم و عون مظلوم بودن حکم فطرت انسان است، اظهار داشت: ملت‌های آزاده، امت اسلامی و مردم شریف ایران در روز قدس انزجار خود را از رژیم غاصب و کودک‌کش صهیونیستی اعلام می‌کنند و فریاد نابودی آن را سرمی‌دهند و حمایت خود را از مردم مظلوم و مقتدر غزه و فلسطین به همه جهان نشان می‌دهند.
وی با بیان اشاره به اینکه روز قدس روز اسلام و مراسم روز قدس حکم اسلام است که امام بزرگوار (ره) اعلام فرمودند، گفت: ستیز با ظلم از آموزه‌های جامعه‌ساز و تمدن‌ساز امام علی علیه‌السّلام است و آن حضرت فرمودند «و کونا للظّالم خصماً و للمظلوم عوناً» خصم ظالم و عون باشید.
نماینده مردم استان کرمان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه «خصم»، غیر از «دشمن» است، ادامه داد: دشمن ظالم است یعنی از ظالم بدش می‌آید؛ «دشمن» بودن کافی نیست و باید خصم ظالم و مدّعی‌ ظالم باشید.
خصم یعنی دشمنی که مدّعی است، دشمنی که گریبان ظالم را می‌گیرد و او را رها نمی‌کند.
وی با بیان اینکه شریعت بعد از امیرالمؤمنین علیه‌السّلام، تا امروز، به سبب نگرفتن گریبان ستمکاران، بدبخت و روسیاه شده است، افزود: اگر دست‌های با ایمان، گریبان ظالمان و ستمکاران را می‌گرفتند، ظلم در دنیا این‌قدر پیش نمی‌رفت.
علیمرادی با اشاره به اینکه از عمل‌نکردن به وصیت امیرالمؤمنین علیه‌السّلام، امروز در دنیا چه منجلابی ایجاد شده است و بشریت چه بدبختی‌هایی دارد، بیان کرد: اگر به وصیت امیرالمؤمنین علیه‌السّلام عمل می‌شد، امروز بسیاری از ظلم‌ها و مصیبت‌های ناشی از ظلم‌ها، وجود نداشت.
وی با اشاره به این بخش سخن حضرت علی علیه السلام که «و للمظلوم عوناً» هر جا مظلومی هست، به او کمک کن، گفت: آن حضرت نمی‌گوید طرفدارش باش.
نه!
باید کمکش کنی.
هرچه می‌توانی و به هر نحو که می‌توانی به او کمک کن.
نماینده مردم استان کرمان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه امیرالمومنین علیه السّلام می‌فرماید «وَ ما اَخَذَ اللهُ عَلَی العُلَماءِ اَلّا یُقِرّوا عَلیٰ کِظَّةِ ظالِمٍ وَ لا سَغَبِ مَظلوم»، افزود: یعنی خدای متعال از دانشمندان گرفته که «کِظَّة ظالم» و «سَغَب مظلوم» را؛ پُرخوری ستمگر و گرسنگی ستمدیده را نباید تحمل کنند و باید در برابر ظلم واکنش نشان دهند.
وی با اشاره به اینکه ملت‌ها خصم ظالم بودن و عون مظلوم بودن را در روز قدس نشان می‌دهند، ادامه داد: به قهر الهی شکست رژیم صهیونیستی در غزه ادامه پیدا خواهد کرد و این رژیم به زوال و انحلال نزدیک خواهد شد.
علیمرادی با بیان اینکه تلاش‌های مذبوحانه این رژیم همچون اقدامی که اخیراً در سوریه مرتکب شدند که به شهادت سرلشکر پاسدار محمدرضا زاهدی، در کنار همرزم بزرگوارش سردار محمدهادی حاج رحیمی و جمعی دیگر از عزیزان ‌منجر شد، آنها را از شکست نجات نخواهد داد، گفت: به فرموده رهبر انقلاب اسلامی سیلی این اقدام را خواهند خورد.
انتهای پیام/511/