خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 04 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

کشاورزان چشم انتظار اعلام نرخ چغندر

باشگاه خبرنگاران | اقتصادی | پنجشنبه، 16 فروردین 1403 - 14:47
دبیر اسبق انجمن تصفیه کنندگان شکر گفت: علی رغم برداشت چغندر قند در روز‌های آتی، اما هنوز نرخ محصول اعلام نشده است.
شكر،هزارتن،هركيلو،چغندر،اعلام،بهمني

غلامحسین بهمنی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان گفت: برآوردها حاکی از آن است که ۶۰۰ هزارتن چغندربهاره برداشت شود که در صورت تحقق مجموع تولید شکر اعم از چغندر و نیشکر به یک میلیون و ۴۰۰ هزارتن برسد.
او با بیان اینکه سالانه ۲ میلیون تا ۲ میلیون و ۳۰۰ هزارتن شکر مورد نیاز است، افزود: مابقی نیاز کشور از طریق واردات تامین می شود.
بهمنی قیمت هرتن شکر تحویل بنادر ایران را ۵۴۰ تا ۵۵۰ یورو اعلام کرد و گفت: هرکیلو شکر خام ۲۳ هزارتومان تمام می شود که براین اساس هرکیلو شکر تصفیه شده در بازارگاه ۲۷ هزارتومان عرضه می شود.
دبیر اسبق انجمن تصفیه کننده شکر با بیان اینکه تا پایان فروردین به طور متوسط روزانه ۶ هزارتن شکر مورد نیاز است، افزود: با افزایش تقاضا برای خرید شکر در فصل گرما از سوی کارخانه های نوشابه سازی و آبمیوه، مصرف روزانه شکر به ۸ هزارتن رسیده است.
او گفت: علی رغم برداشت چغندر بهاره از روزهای آتی، اما نرخ این محصول هنوز اعلام نشده است، درحالیکه اگر قیمت هرکیلو چغندر ۳ هزار و ۹۰۰ تومان اعلام شود، تولیدکنندگان رضایت دارند.