خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 04 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

دیدار معاون وزیر امور خارجه ایران با رئیس مجلس پاکستان

باشگاه خبرنگاران | سیاسی | پنجشنبه، 16 فروردین 1403 - 14:41
معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر امور خارجه ایران با رئیس مجلس ملی پاکستان دیدار و طرفین بر آمادگی متقابل برای توسعه همکاری‌های دوجانبه تاکید کردند.
پاكستان،ايران،خارجه،ديدار،امور،كشور،ديپلماسي،دوجانبه

مهدی صفری و اعضای هیات کشورمان امروز در اسلام‌آباد با سردار ایاز صادق رئیس مجلس ملی پاکستان دیدار کردند.
در این دیدار سید رسول موسوی مدیرکل آسیای جنوبی وزارت امور خارجه ایران، رضا امیری مقدم سفیر ایران در پاکستان و رحیم حیات قریشی معاون منطقه‌ای وزارت امور خارجه این کشور نیز حضور داشتند.
سردار ایاز صادق با ابراز خرسندی از سفر هیات اقتصادی-پارلمانی کشورمان به پاکستان بر اهمیت روابط دیرینه این کشور با جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد.
وی افزود: ایران و پاکستان نیازمند توسعه هرچه بیشتر همکاری‌های فی مابین در حوزه‌های مختلف هستند و باید از ظرفیت مجالس برای کمک به شتاب بخشیدن به این روند استفاده کنیم.
رئیس مجلس پاکستان خواستار پیشبرد دیپلماسی پارلمانی برای افزایش ارتباطات مردمی میان ایران و پاکستان و کمک به دولت‌ها در دستیابی به منافع مشترک شد.
در این دیدار معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر امور خارجه کشورمان گفت: جمهوری اسلامی ایران اهمیت بالایی به روابط خود با کشور دوست و همسایه پاکستان قائل است.
صفری بر لزوم گشایش روزنه‌های جدید در همکاری‌های دوجانبه ایران و پاکستان به ویژه برداشن گام‌های موثرتر برای افزایش حجم تجارت دوجانبه تاکید کرد.
وی همچنین گفت: ایران از تبادل هیات‌های پارلمانی با پاکستان و فعال سازی گروه‌های دوستی پارلمانی میان دو کشور استقبال می‌کند.
معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران برای دیدار با مقامات پاکستانی پیرامون گسترش همکاری‌های دوجانبه صبح امروز وارد اسلام‌آباد شد.