خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 04 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

سازمان پایانه‌های شهرداری تهران متولی موتورسیکلت‌های برقی

باشگاه خبرنگاران | اجتماعی و حوادث | پنجشنبه، 16 فروردین 1403 - 14:24
طرح جایگزینی موتورسیکلت‌های بنزینی با برقی به سازمان پایانه‌های شهرداری تهران سپرده شده است.
شهرداري،تهران،برقي،حمل،نقل،تعويض،موضوع

محسن هرمزی معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران با بیان اینکه ۷۰۰ میلیارد اعتبار از سوی شهرداری برای موضوع موتور‌های برقی اختصاص داده شده است، گفت: اجرای این طرح به سازمان پایانه‌های شهرداری تهران سپرده شده و در این راستا مبلغی به اجرای طرح تخصیص دادیم تا موتورسیکلت‌های برقی دراختیار شهرداری قرار گرفته و نقاط مثبت و ضعف تعویض موتور‌ها مشخص شود.
وی افزود: در مرحله نخست، طرح تعویض موتور‌های بنزینی با موتور‌های برقی به شکل مذکور اجرا می‌شود و در مرحله بعد همه موتورسیکلت‌های باری در سطح شهر تهران با موتور‌های برقی تعویض خواهد شد.
شهرداری تهران در اواخر سال گذشته با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد «با توجه به تکلیف شهرداری تهران در خصوص اجرای ماده (۱۴) آئین‌نامه فنی موضوع ماده (۲) قانون هوای پاک مبنی بر الزام برقی‌سازی همه ناوگان موتورسیکلت ملکی دستگاه‌های اجرایی از جمله شهرداری تهران و با توجه به مکاتبه معاونت حمل و نقل و ترافیک با موضوع ارسال اطلاعات موتورسیکلت‌های واحد‌های شهرداری، تمامی واحد‌های شهرداری ضمن ارسال اطلاعات موتورسیکلت‌های ملکی خود به سازمان مدیریت حمل و نقل بار و پایانه‌های مسافری، می‌توانند پس ازهماهنگی تلفنی با شماره ۸۸۵۴۹۳۲۷ با مراجعه به پایانه و پارک‌سوار بیهقی، معاونت ساماندهی و نظارت بر حمل و نقل بار و کالا، نسبت به بازدید از موتورسیکلت‌های برقی مورداشاره و انتخاب آن برای جایگزینی با موتورسیکلت‌های بنزینی خود اقدام کنند».