خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 04 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

طرح سامان‌بخشی آسیب‌های اجتماعی در منطقه ۱۲ آغاز شد

باشگاه خبرنگاران | اجتماعی و حوادث | پنجشنبه، 16 فروردین 1403 - 14:13
باتوجه به تاکید شهردار تهران بر اجرای دقیق طرح ساماندهی آسیب‌های اجتماعی جلسه‌ای با محوریت بررسی و سامان بخشی نقاط آسیب‌پذیر منطقه برای ساماندهی متکدیان، کارتن‌خواب‌ها، معتادین متجاهر، کودکان کار و زباله‌گرد‌ها در منطقه ۱۲ برگزار شد.
اجتماعي،ساماندهي،شهري،منطقه،مديران،جلسه،مديريت،ضربتي

به نقل از روابط‌عمومی شهرداری منطقه۱۲، در این جلسه که با حضور معاونان اجتماعی و فرهنگی و خدمات شهری و محیط زیست، شهرداران نواحی شش گانه و جمعی از مدیران منطقه برگزار شد؛ ساماندهی آسیب‌های اجتماعی که یکی از مطالبات جدی شهروندان است و در اولویت مدیریت شهری قرار گرفته است، بر اساس تاکیدات شهردار تهران به طور ضربتی در دستور کار مدیران ذیربط منطقه ۱۲ قرار گرفت.
در این جلسه از دلایل وجود شرایط نابسامانی در زمینه آسیب‌های اجتماعی به عدم وجود ظرفیت ساماندهی و حل معضل در ادوار قبلی و همچنین ناهماهنگی بین دستگاه‌ها و عدم مدیریت واحد برای حل چالش‌های مرتبط با آسیب‌های اجتماعی اشاره شد که با هم افزایی و همکاری همه ارگان‌ها با مدیریت شهری و تفویض اختیار به نواحی شش گانه بر اساس تقسیم کار دقیق به حوزه‌های اجرایی وستادی می‌توان به شرایط مطلوب‌تر اجتماعی نزدیک شد.
با توجه به جلسه شهردار تهران با مدیران شهری، تصمیم بر این شد که به مدت دو هفته طرح ضربتی در حوزه آسیب‌های اجتماعی در ۵ محور ساماندهی کودکان کار، متکدیان، کارتن خواب‌ها، زباله گرد‌ها و معتادان متجاهر در منطقه ۱۲ اجرا شود و سپس در ادامه مسیر با شرایطی که ایجاد می‌شود و طبق دستورالعمل ها، این اقدامات پیش برده شود.
طرح ساماندهی آسیب‌های اجتماعی نه تنها به زیبا سازی شهر و سامان بخشیدن به سکونت ساکنان محلات منجر می‌شود بلکه امنیت لازم و زیرساخت‌های مورد نیاز را تامین و محیطی امن و سالم را برای مردم آن فراهم می‌کند.