خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 03 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

تولید 1.6 میلیون تن محصولات فولادی در چهارمحال و بختیاری

تسنیم | استان‌ها | پنجشنبه، 16 فروردین 1403 - 14:12
معاون صمت چهارمحال و بختیاری، گفت: کارخانجات فولادی چهارمحال و بختیاری یک میلیون و 675 هزار تن محصول تولید و روانه بازار مصرف کردند.
استان،توليد،فولادي،صنايع،زنجيره،فولاد،سيدين،چهارمحال

امیرارسلان سیدین در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شهرکرد، اظهار داشت: در یک سال اخیر یک میلیون و 675 هزار تن انواع محصول فولادی شامل میلگرد‌های آجدار، شمش، ورق‌های گالوانیزه و گالوالوم، فرآورده‌های نسوز و آهن اسفنجی در کارخانجات این استان تولید و روانه بازار مصرف شده است.
وی افزود: این محصولات در 10 کارخانه فعال فولادی این استان تولید شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن 9 درصد رشد داشته و امسال هم در راستای تحقق شعار سال برای تولید بیشتر در این واحدهای صنعتی برنامه‌ریزی شده است.
معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صمت چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: هم‌اکنون حدود دو هزارنفر به صورت مستقیم درواحد‌های صنعتی فولادی استان مشغول به فعالیت هستند.
وی با اشاره به سرمایه‌گذاری بیش از 20 هزارمیلیارد ریالی کارخانجات فولادی استان گفت: صنعت فولاد از جمله صنایع باارزش و دارای ظرفیت بالا در زمینه صادرات و اشتغال است و به عنوان صنایع مادر در رشد صنایع پایین دست زنجیره تولید بسیار تاثیرگذار است.
سیدین تصریح کرد: طرح‌های توسعه و تکمیل زنجیره تولید فولاد در چهارمحال و بختیاری از مهم‌ترین ضرورت‌های حوزه صنعت در استان به‌شمار می‌رود.
وی یادآور شد: به‌همین منظور پیگیری‌‌هایی از سوی مسئولان ارشد استان در سطح ملی انجام شده است که نهایی شدن آن به تحول در توسعه و تکمیل زنجیره تولید فولاد استان، اشتغال‌زایی، کاهش نرخ بیکاری و رونق اقتصادی منجر خواهد شد.
انتهای پیام/7540/