خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 06 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

حمایت از مردم فلسطین خواسته عدالتخواهان و آزادی‌خواهان

باشگاه خبرنگاران | فرهنگی و هنری | پنجشنبه، 16 فروردین 1403 - 13:43
دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی در بیانیه‌ای به مناسبت روز قدس اعلام کرد: حمایت از مردم غزه و فلسطین خواسته عدالت‌خواهان و آزادی‌خواهان در جهان شد.
جهان،قدس،روز،فلسطين،انقلاب،آرمان،فرهنگي

دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی در بیانیه‌ای به مناسبت روز قدس اعلام کرد: حمایت از مردم غزه و فلسطین خواسته عدالت‌خواهان و آزادی‌خواهان در جهان شد.
در بیانیه شورای عالی انقلاب فرهنگی آمده است: روز قدس امسال به یاد شهدای جبهه مقاومت، مردم مظلوم و مقاوم فلسطین پرشور‌تر از هر سال در جهان برگزار می‌شود و مردم ایران اسلامی در کنار همه آزادگان جهان برای نابودی رژیم غاصب و کودک‌کش در راهپیمایی روز قدس شرکت می‌کنند.
دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی اعلام کرد: روز قدس یادگار ماندگار بنیانگذار کبیر انقلاب حضرت امام خمینی (ره) است که این ابتکار ایشان در روزگاری مطرح شد که ابرقدرت‌های جهان به دنبال این بودند که نام فلسطین را در جهان به فراموشی بسپارند، اما با نامگذاری جمعه آخر ماه مبارک رمضان به‌عنوان روز قدس؛ آرمان فلسطین دوباره زنده شد و مقاومت و مظلومیّت این مردم هر سال در روز قدس به جهانیان یادآوری می‌شود.
این نامگذاری همچنین همبستگی و وحدت جهان اسلام و آزادیخواهان جهان علیه جبهه استکبار را تقویت کرد و به نمادی برای مبارزه با ظلم در جهان و عدالتخواهی در جهان تبدیل شده است.
امسال روز قدس و مبارزه با جنایت‌های صهیونیست‌ها، نه تنها آرمان مسلمانان جهان؛ بلکه آرمان مشترک و خواسته تمام ادیان الهی و آزادگان جهان شده و رفتار‌های رژیم کودک‌کش در ماه‌های اخیر آبرویی برای حقوق بشر غربی باقی نگذاشته است و در تمام نقاط جهان علیه این جنایت‌ها راهپیمایی و تظاهرات برگزار شد و حمایت از مردم غزّه و فلسطین خواسته عدالت‌خواهان و آزادی‌خواهان در جهان شد.