خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 25 فروردین 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

حماس: جامعه جهانی جنگ گرسنگی اسرائیل علیه غزه را متوقف کند

تسنیم | بین‌الملل | پنجشنبه، 16 فروردین 1403 - 13:32
حماس با اشاره به اینکه سران رژیم تروریستی اسرائیل همچنان اصرار به ادامه جنگ گرسنگی علیه غیرنظامیان در غزه دارند تاکید کرد که جامعه جهانی و سازمان ملل باید اقدام فوری برای شکستن محاصره غزه و مقابله با این اقدام جنایتکارانه صهیونیست ها انجام دهند.
سازمان،غزه،رژيم،صهيونيستي،آژانس،آنروا،ارتش،مركزي،هدف،قرار،آش ...

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، جنبش حماس فلسطین در واکنش به گزارش آژانس امداد و کار سازمان ملل برای آوارگان فلسطینی (آنروا) مبنی بر ادامه ممانعت رژیم صهیونیستی از رسیدن کمک‌های این آژانس به شمال غزه اعلام کرد که این اقدامات اشغالگران به معنای اصرار سران رژیم تروریستی صهیونیستی برای ادامه جنگ گرسنگی علیه غیرنظامیان فلسطینی است.
در بیانیه حماس به این منظور آمده است که سیاست کثیف رژیم اشغالگر در جلوگیری از رسیدن کمک‌ها به مردم غزه و هدف قرار دادن سیستماتیک همه ابزارهای کمک‌رسانی به این مردم، با هدف مجازات جمعی ملت فلسطین و مجبور کردن آنها به ترک سرزمین خود است.
حماس در ادامه از جامعه بین‌المللی و سازمان ملل خواست تا اقدامی فوری برای تحت فشار قرار دادن رژیم جنایتکار صهیونیستی جهت توقف جنایت آشکار آن در استفاده از گرسنگی به عنوان سلاح علیه مردم فلسطین، انجام دهند.
این جنبش همچنین بر لزوم ایستادگی در برابر محدود کردن فعالیت‌های آژانس آنروا تاکید و اعلام کرد که باید رژیم اشغالگر به خاطر جنایات مستمر خود ضد غیرنظامیان بی‌دفاع در نوار غزه محاکمه شود.
آژانس آنروا هم در گزارشی اعلام کرد که اسرائیل همچنان از رسیدن تیم‌های این آژانس به شمال نوار غزه جهت ارائه کمک‌های بشردوستانه برای مقابله با قحطی ناشی از جنگ و محاصره جاری از 7 اکتبر جلوگیری می‌کند.
این آژانس همچنین گزارش داد که از زمان آغاز جنگ اسرائیل علیه غزه، 176 نفر از کارکنان آنروا به شکل غم انگیزی جان خود را از دست داده‌اند.
«فیلیپ لازارینی» کمیسر کل آنروا با هشدار درباره عواقب ادامه سیاست‌های رژیم صهیونیستی در جلوگیری از رسیدن کمک‌ها به شمال غزه، هدف قرار دادن کاروان سازمان خیریه «آشپزخانه مرکزی جهانی» توسط ارتش اسرائیل را محکوم کرد.
وی تاکید کرد که تصمیم اسرائیل برای جلوگیری از ورود کاروان‌های وابسته به آژانس آنروا به شمال غزه، به معنای جلوگیری از زنده ماندن افرادی است که در معرض خطر مرگ هستند.
دوشنبه شب در صدوهفتادونهمین روز طوفان الاقصی، رژیم اشغالگر صهیونیستی خودروی یک تیم امدادی بین‌المللی وابسته به آشپزخانه مرکزی جهانی را در نوار غزه هدف قرار داد که 7 کشته به جا گذاشت.
آشپرخانه مرکزی جهانی اعلام کرد که کارکنان این سازمان با وجود هماهنگی با ارتش رژیم صهیونیستی پس از خروج از انباری در دیر البلح مورد هدف قرار گرفته است.
این حمله نه فقط به این سازمان، بلکه به همه نهادهای فعال در زمینه امور بشردوستانه است.
آشپزخانه مرکزی جهانی، سازمان مردم نهاد دولتی است که در مناطق بحران خیز و مصیبت زده، اقدام به تهیه غذا می‌کند.
چند مقام ارتش اشغالگر به روزنامه هاآرتص گفته‌اند که خودروهای سازمان آشپزخانه مرکزی در مسیری حرکت می‌کردند که پیش از آن با ارتش اسرائیل هماهنگ شده بود.
همچنین چند سازمان حقوق بشری با انتشار گزارشی درباره جزئیات حمله ارتش اشغالگر به کاروان سازمان خیریه «آشپزخانه مرکزی جهانی» تایید کردند که برخلاف ادعاهای اشغالگران برای فرار از مسئولیت این جنایت، ارتش صهیونیستی عامدانه کاروان مذکور را هدف قرار داده است.
انتهای پیام/