خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 03 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

روایت مسکو از استاندارد دوگانه غرب در حمله دمشق

تسنیم | بین‌الملل | پنجشنبه، 16 فروردین 1403 - 13:32
معاون اول نماینده دائم روسیه در سازمان ملل برخورد آمریکا،  انگلیس و فرانسه در رابطه با بحث مربوط به حمله رژیم صهیونیستی به دمشق در شورای امنیت را گویای استانداردهای دوگانه کشورهای غربی ارزیابی کرد.
روسيه،نيروهاي،سوريه،امنيت،استان،شوراي،پايگاه،محكوم،منهدم،دوگ ...

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «تاس»، دیمیتری پولیانسکی، معاون اول نماینده دائم فدراسیون روسیه در سازمان ملل متحد شب گذشته، چهارشنبه، ابراز عقیده کرد که ایالات متحده و بریتانیا از بحث در مورد پیش نویس بیانیه شورای امنیت پس از نشست دوم آوریل که توسط روسیه تهیه شده بود، خودداری کردند که این برخورد استانداردهای دوگانه کشورهای غربی در رابطه با لزوم رعایت کلیه ضوابط بین المللی را مورد تأیید دوباره قرار داده است.
این دیپلمات روس در کانال تلگرامی خود نوشت: به دنبال نتایج نشست دوم آوریل شورای امنیت در خصوص حمله جنگنده‌های اسرائیلی به ساختمان کنسولگری سفارت ایران در دمشق، روسیه پیش نویس بیانیه محکوم کننده شورای امنیت برای مطبوعات را با متنی استاندارد برای چنین مواردی تهیه کرد.
با این حال، آمریکا و بریتانیا حتی نمی‌خواستند درباره این موضوع بحث کنند.
پولیانسکی توضیح داد که مقامات واشنگتن و لندن این امتناع را ناشی از عدم اتفاق نظر در ارزیابی از حمله صورت گرفته به پایتخت کشور مستقل سوریه توجیه کردند.
این دیپلمات یادآور شد که هیئت نمایندگی دو کشور به همراه فرانسوی‌ها هستند که از محکوم کردن این قبیل اقدامات تحریک آمیز اسرائیل خودداری می‌کنند.
وی افزود: «آنها این نقض آشکار قوانین بین‌المللی را محکوم نکردند، بلکه دست به نوعی توازن کلامی زدند که از آن می‌شد نتیجه گرفت که ایران در همه چیز مقصر است».
پولیانسکی تاکید کرد که آنچه در شورای امنیت اتفاق افتاد بار دیگر نشان دهنده ارجحیت استانداردهای دوگانه در برخورد با رویدادها در میان کشورهای غربی است.
نیروهای هوا-فضای روسیه دو پایگاه تروریست‌ها در سوریه را منهدم کردند
در خبر دیگری گزارش شده، سرلشکر یوری پاپوف، معاون رئیس مرکز روسیه برای آشتی نیروهای متخاصم در سوریه شب گذشته، چهارشنبه، در یک نشست خبری اعلام کرد که نیروهای هوا-فضای روسیه دو پایگاه نیروهای تروریستی در خاک سوریه را نابود کردند.
وی گفت: «در حملات نیروهای هوافضای روسی دو پایگاه گروه‌های تروریستی که منطقه التنف را ترک کرده و در مناطق صعب العبور رشته کوه های الامور در استان حمص و البشری در استان دیرالزور مخفی شده بودند، منهدم شد.»
این مقام نظامی روس همچنین یادآور شد که در جریان شلیک توپخانه تروریست‌ها به مواضع نیروهای دولتی سوریه در منطقه‌ای از استان حلب، یک سرباز سوری کشته شد و بر اثر پرتاب دو بمب دست ساز توسط هواپیمای بدون سرنشین تروریست‌ها به سمت مواضع نظامیان سوری در نزدیکی روستایی در استان لاذقیه نیز یک سرباز دیگر زخمی شد.
انتهای پیام/