خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 25 فروردین 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

قدرتمند‌ترین دولت‌ها بدون حضور مردم ناتوان هستند - تسنیم

تسنیم | استان‌ها | پنجشنبه، 16 فروردین 1403 - 13:31
دستیار استاندار خراسان شمالی، گفت: قدرتمند ترین دولت ها بدون حضور مردم ناتوان هستند.
اجرايي،نظريان،مديران،مشاركت،موضوع،دولت

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بجنورد، حمید نظریان در نشست با رابطین مردمی‌سازی دستگاه‌های اجرایی استان خراسان شمالی، اظهار داشت: هویت ما مردمی‌سازی و مشارکت مردم در امور دولت است، لذا برای تحقق این مهم مدیران باید باورمند باشند که دستیاران مردمی‌سازی با مطالبه‌گری در ادارات می‌توانند به تحقق این موضوع کمک کنند.
وی افزود: نگاه برخی مدیران دستگاه‌های اجرایی باید نسبت به امر مردمی‌سازی دولت تغییر و این موضوع را باور داشته باشند.
برخی از مدیران نیز در این مسیر پیشرو هستند.
دستیار استاندار خراسان شمالی، خاطرنشان کرد: نامگذاری سال به نام جهش تولید با مشارکت مردم نشان از نگاه باورمندانه نظام و دولت به این موضوع است.
وی با تاکید بر اینکه قدرتمندترین دولت‌ها بدون حضور مردم نمی‌توانند کار خود را پیش ببرند، عنوان کرد: مشارکت مردم باید رخ دهد، زیرا راه علاج خروج از بحران اقتصادی مردم هستند.
نظریان با بیان اینکه باید هویت دستیاران مردمی‌سازی در ادارات و دستگاه‌های اجرایی استان تبیین شود، گفت: فعالیت‌های این مجموعه، بسیار وسیع و گسترده است که نیاز به تبیین دارد.
وی با اشاره به اینکه هدف مردمی‌سازی تقسیم قدرت با کمک مردم است، افزود: در حوزه‌های تصمیم‌گیری، تصمیم‌سازی، اجرا و نظارت می‌توان از ظرفیت مردم بهره‌مند شد.
نظریان گفت: حداقل انتظار ما فعال شدن کار ویژه توسط دستگاه‌های اجرایی در امر مردمی سازی تا یک هفته آینده است تا بدین طریق نقشه راه ترسیم شود.
انتهای پیام/311/