خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 04 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

حذف بیش از ۳۲۰ هزار پروانه کسب کاغذی تا ۱۶ فروردین

باشگاه خبرنگاران | اقتصادی | پنجشنبه، 16 فروردین 1403 - 13:25
رئیس مرکز بهبود محیط کسب وکار گفت: تا امروز ۱۶ فروردین بیش از ۳۲۰ هزار پروانه کسب کاغذی و قدیمی حذف شده‌اند.
كسب،كاغذي،مجوز،ملي،شناسه،سياح،مجوزها

در پاسخ به باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛
سید امیر سیاح رئیس مرکز بهبود محیط کسب و کار در گفت وگو با باشگاه خبرنگاران جوان با بیان اینکه بیش از ۳۲۰ هزار پروانه کسب کاغذی وقدیمی تا ۱۶ فروردین ماه امسال حذف شده است گفت: تاکنون استان‌های لرستان، گیلان و خراسان جنوبی در حذف مجوز‌های کاغذی پیشتاز بوده اند.
وی ادامه داد: متقاضیان می‌توانند ️با ورود فقط ۳ کد (شماره سریال کارت ملی، شناسه/کد صنفی و کد پستی محل کسب) در درگاه ملی مجوز‌ها (mojavez.ir)، به سرعت، رایگان و غیرحضوری مجوز الکترونیکی (شناسه یکتا) دریافت کنند.
سیاح اظهار کرد: بر اساس قانون تسهیل صدور مجوزها، دارندگان مجوزهای کسب‌وکار قدیمی و کاغذی باید تا پایان اردیبهشت ۱۴۰۳ مجوز خود را در درگاه ملی مجوزها به شناسه الکترونیک تبدیل کنند؛ مجوزهای کاغذی بعد از این زمان دیگر اعتبار نخواهند داشت.
رئیس محیط کسب و کار توضیح داد:با هوشمند شدن خدمات دولت در آینده نزدیک، صاحبان کسب وکار‌هایی که مجوز الکترونیکی نداشته باشند و نام آنها در بانک اطلاعات کسب و کار کشور به نشانی qr.mojavez.ir نباشد، برای دریافت خدمات در ادارات دولتی و بانک‌ها دچار مشکل خواهند شد.