خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 06 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

اعلام میزان فطریه از سوی آیات نوری همدانی و جوادی آملی

تسنیم | استان‌ها | پنجشنبه، 16 فروردین 1403 - 12:53
دفاتر حضرات آیات مراجع تقلید حسین نوری همدانی و عبدالله جوادی آملی، میزان زکات فطره امسال را اعلام کردند.
تومان،قيمت،غالب،قوت،روز،كفاره،برنج

به گزارش خبرگزاری تسنیم ازقم، دفتر آیت‌الله نوری همدانی در اطلاعیه‌ای مبلغ زکات فطره برای هر فرد را به ازای قوت غالب گندم 65 هزار تومان و به‌ازای قوت غالب برنج 180 هزار تومان اعلام کرد.
متن این اطلاعیه به شرح زیر است.
بسم الله الرحمن الرحیم
با آرزوی قبولی طاعات و عبادات مومنین و مومنات به اطلاع میرساند طبق نظر مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی «مدظله العالی» زکات فطره هر فرد باید حدود سه کیلوگرم گندم یا برنج یا نظیر آن که در رساله عملیه ذکر گردیده و یا قیمت آن را پرداخت کنند.
بر این اساس قیمت قوت غالب گندم 65 هزار تومان و قیمت قوت غالب برنج 180 هزار تومان می‌باشد که عزیزان در پرداخت آن مخیرند، در ضمن اگر در منطقه محل سکونت اجناس ذکر شده قیمت دیگری دارد باید به قیمت منطقه خود که از آنجا خرید و استفاده می‌کنند، محاسبه کنند.
همچنین کفاره غیر عمد برای هر روز 16 هزار تومان و کفاره عمد برای هر روز 960 هزار تومان است.
اعلام میزان فطریه از سوی دفتر آیت‌الله جوادی آملی
بنابر اعلام دفتر آیت‌الله جوادی آملی، مبلغ فطریه برای هر نفر برمبنای قوت غالب منطقه، سه کیلو گندم، برنج و مانند آنها و یا معادل قیمت این‌ها به قیمت روز پرداخت شود.
همچنین مبلغ مربوط به کفاره غیرعمد، به ازای هر روز 16/000 تومان (شانزده هزار تومان) و کفاره عمدی روزه به‌ازای هر روز 960/000 تومان (نهصد و شصت هزار تومان) تعیین شده است.
انتهای پیام/