خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 04 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

رونمایی از" سرود لشکر قدس" با اجرای گروه سرود 1000 نفره

تسنیم | اجتماعی و حوادث | پنجشنبه، 16 فروردین 1403 - 12:53
مدیرکل فرهنگی شهرداری تهران از رونمایی از سرود لشکر قدس با اجرای گروه سرود 1000 نفره شامل نوجوانان مدارس شهر تهران همزمان با راهپیمایی روز قدس خبر داد.
قدس،روز،مقاومت،جهاني،فرهنگي،تهران،شهرداري،كودكان،لشكر،مردمي، ...

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، مصطفی زیبایی نژاد؛ مدیرکل فرهنگی شهرداری تهران در توضیح درباره ویژه برنامه‌های «لشکر قدس» که در پاسداشت روز جهانی قدس برگزار می‌شود، گفت: یکی از سیاست‌هایی که امسال در همه برنامه‌ها بر آن تأکید داریم ترویج فرهنگ جهاد، پایداری، مقاومت و استکبارستیزی به عنوان الگوی پیشرفت و تعالی در بین نسل جوان و نوجوان ایران اسلامی است.
قصد داریم با ایجاد زمینه و امکان حضور و مشارکت فعال کودکان و نوجوانان در مراسم راهپیمایی روز جهانی قدس نسبت به روشنگری درخصوص اهمیت و تاثیر حضور و وحدت ملت های مسلمان در حمایت از غزه و فلسطین و نقش آنها در شکست نقشه های استکبار جهانی و نگاه جهانی به مسئله فلسطین بپردازیم.
زیبایی‌نژاد با اشاره به اینکه برنامه‌های شهرداری تهران در روز جهانی قدس با شعار طوفان الاحرار و تحت عنوان محوری لشکر قدس برگزار خواهد شد، افزود: برنامه محوری روز قدس از ساعت 9 صبح روز جمعه با تجمع کودکان، نوجوانان و مادران در حمایت از کودکان و مادران فلسطینی در میدان انقلاب با اجرای برنامه‌های فرهنگی مقاومت برگزار می‌شود.
مدیرکل فرهنگی شهرداری تهران اضافه کرد: ویژه برنامه‌های فرهنگی‌ای با موضوع مقاومت تحت عنوان پویش مردمی «من لشکر قدسی ام» در این راستا طراحی شده است.
استیج اصلی برنامه در میدان انقلاب برگزار می‌شود.
حضور هنرمندان حوزه مقاومت، شاعران مردمی، مداحان بنام و برگزاری ویژه برنامه‌های کودک و نوجوان در این اجتماع بزرگ انجام می‌شود.
وی تاکید کرد: رونمایی از سرود لشکر قدس با اجرای گروه سرود 1000 نفره شامل نوجوانان مدارس شهر تهران از برنامه‌های ویژه در این تجمع بزرگ مردمی خواهد بود.
زیبایی نژاد در ادامه یادآور شد: طراحی و اجرای پردیس‌های فرهنگی مقاومت در مسیر راهپیمایی با استقرار غرفه‌های فرهنگی و خدماتی و همچنین ارائه خدمات ویژه به کودکان و نوجوانان و توزیع محصولات فرهنگی به مناسبت این روز تاریخی به راهپیمایان روز جهانی قدس از دیگر برنامه‌ها خواهد بود.
مدیرکل فرهنگی شهرداری تهران با اشاره به برنامه‌های مناطق و مجموعه‌های شهرداری تهران در مسیرهای راهپیمایی، تصریح کرد: نمایشگاه بزرگ «دیار مقاومت» با شبیه سازی سازه هایی از نماد کشورهای جبهه مقاومت و سازه بزرگ قدس شریف در کنار این اجتماع بزرگ مردمی در میدان انقلاب برپا می شود.
همچنین توزیع اقلام فرهنگی و تبلیغی در حوزه مقاومت، نصب تصاویر کودکان و مادران فلسطینی، شهدای مقاومت و...
و همچنین ایجاد فضاسازی مناسب برای روشن نمودن شمع برای همدردی با مردم مظلوم فلسطین از دیگر برنامه‌ها برای این روز خواهد بود.
وی خاطرنشان کرد: ویژگی برنامه‌های پاسداشت روز جهانی قدس شهرداری تهران در سال جاری این است که محدود به یک روز و یک مکان خاص نیست، بلکه در هفته منتهی به روز جهانی قدس در تمامی محلات و سطح شهر برنامه‌های مناسبتی اجرا می‌شود.
انتهای پیام/