خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 04 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

4 داور المپیکی ایران در راه بیشکک؛ صادقی از باکو می‌رود - تسنیم

تسنیم | ورزشی | پنجشنبه، 16 فروردین 1403 - 12:30
هر 4 داور المپیکی کشتی ایران در رقابت های قهرمانی آسیا سوت خواهند زد اما سه نفر از آنها در گزینشی آسیایی داوری خواهند کرد.
مسابقات،بيشكك،آسيا،گزينشي،صادقي،فرنگي،قضاوت

به گزارش خبرگزاری تسنیم، مسابقات کشتی قهرمانی آسیا با رشته آزاد از 23 فروردین ماه در کشور قرقیزستان آغاز خواهد شد و با کشتی فرنگی 28 فروردین به پایان خواهد رسید.
ایران علاوه بر 20 کشتی‌گیر آزاد و فرنگی و مربیان‌شان؛ چهار نماینده داوری نیز در این رقابت‌‌ها دارد که داوران S1 را شامل می‌شود.
طبق اعلام اتحادیه جهانی، حضور همه داوران S1 در سال المپیک در مسابقات قاره‌ای الزامی است، بنابراین نیما صادقی، سعید عباسی، کامران سلطانی‌زاده مهدی بشیرزاده عازم بیشکک خواهند شد.
این در حالی است که نیما صادقی که از سوی UWW برای قضاوت در مسابقات گزینشی قاره اروپا انتخاب شده، بعد از قضاوت در این رقابت‌ها، از باکو عازم بیشکک خواهد شد.
مسابقات گزینشی قاره اروپا از روز جمعه در کشور آذربایجان آغاز خواهد شد.
به این ترتیب صادقی بعد از قضاوت در مسابقات قهرمانی آسیا به ایران بازخواهد گشت، چراکه او داوری در یکی از پیکارهای قاره‌ای سهمیه المپیک را با اروپایی پشت سر می‌گذارد اما سه داور دیگر همچنان در بیشکک می‌مانند تا در مسابقات گزینشی قاره آسیا سوت بزنند.
این رقابت‌ها در فاصله دو روز بعد از قهرمانی آسیا، طی روزهای 31 فروردین تا 2 اردیبهشت در بیشکک به انجام خواهد رسید.
تیم ملی آزاد ایران در این مسابقات در سه وزن 57، 74 و 97 کیلوگرم و تیم ملی فرنگی نیز در دو وزن 77 و 87 کیلوگرم به دنبال سهمیه المپیک خواهد بود.
انتهای پیام/