خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 06 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

کاهش 15 درصدی جان‌باختگان حوادث جاده‌ای خراسان رضوی - تسنیم

تسنیم | استان‌ها | پنجشنبه، 16 فروردین 1403 - 12:30
دبیر شورای هماهنگی ترافیک خراسان رضوی گفت: با وجود افزایش ترددهای جاده ای، شاهد کاهش 15 درصدی جان باختگان حوادث جاده ای خراسان رضوی در نوروز 1403 بودیم.
درصد،رضوي،خراسان،تصادفات،بيشترين،استان،كاهش،محورهاي

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد، به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، سید مهدی حسینی، اظهار داشت: با وجود افزایش ترددهای نوروزی در محورهای استان خراسان رضوی نسبت به مدت مشابه سال گذشته، با تلاش‌های صورت گرفته و براساس آمارهای نهایی اعلام شده در طرح 20 روزه نوروز 1403 تا ‌پایان روز 14 فروردین ماه، آمارهای حوادث رانندگی جاده‌ای استان خراسان رضوی در همه بخش‌ها کاهشی بوده است.
دبیر شورای هماهنگی ترافیک خراسان رضوی ادامه داد: در مجموع تعداد تصادفات 26 درصد کاهش، تعداد جان‌باختگان 15 درصد کاهش و تعداد مجروحین 13 درصد کاهش نسبت به سال قبل داشته است.
وی با اشاره به اینکه در معابر درون شهری استان نیز آمارها حاکی از کاهش 36 درصدی جانباختگان نسبت به سال گذشته است، خاطرنشان کرد: در تحلیل تصادفات جاده‌ای خراسان رضوی مهم‌ترین عامل شکل‌گیری تصادفات، خودروهای سواری هستند که با 83 درصد بیشترین سهم را دارند.
همچنین در عوامل وقوع تصادفات عدم توجه به جلو با 42 درصد و پس از آن تخطی از سرعت مجاز با 19 درصد بیشترین سهم و در نوع تصادف، عامل واژگونی با 48 درصد و در ساعات وقوع تصادف نیز ساعت 16 تا 18 بیشترین فراوانی را در محورهای برون شهری استان داشته است.

حسینی تاکید کرد: محور غرب خراسان رضوی با سهم 44 درصدی تصادفات بیشترین حوادث رانندگی را در مدت طرح داشته است.
انتهای پیام/282/