خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 06 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

دلایل مورد توجه قرار گرفتن گروه سیمانی در بازار سهام چه بود؟

باشگاه خبرنگاران | اقتصادی | پنجشنبه، 16 فروردین 1403 - 12:24
کارشناس بازار سرمایه گفت: با نزدیک شدن به فصل مجامع و همچنین عبور از فصل سرما و تقسیم سود بالا باعث شده تا گروه سیمان این هفته مورد توجه قرار بگیرد.
دلار،نرخ،فصل،وفايي،نيما،كارشناس،انتظار

رباب وفایی کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان گفت: هفته‌ای نیمه تعطیل برخلاف پیش بینی‌ها پیش رفت، مصادف شدن با اتفاقات سیاسی اخیر، افزایش عجیب تقاضا برای خرید دلار و طلا و عرضه‌های بالا در سهام را همراه داشت که خوشبختانه زهر فروشنده‌ها گرفته شد و حتی آخرین روز معاملاتی متعادل بود.
اما ترمز بورس در آغاز حرکات صعودی اول سال کشیده شد!
این کارشناس بازار سرمایه می‌گوید: با نزدیک شدن به فصل مجامع و همچنین عبور از فصل سرما، تقسیم سود بالا و واریز نسبتا سریع، افزایش نرخ احتمالی با ورود به فصل مصرف باعث شده تا گروه سیمان این هفته مورد توجه قرار بگیرد.
او افزود: نماد‌هایی که با قدرت پول حرکت می‌کنند حال و روز بهتری داشتند هرچند اکثر آنها هم بیشتر استراتژی نوسان گیری را دنبال می‌کنند.
وفایی اظهار کرد: با توجه به ارزندگی سهام نمی‌توان انتظار اصلاح قیمتی عمیقی داشت اما تا کاهش سطح تنش‌ها اصلاح زمانی دور از انتظار نخواهد بود.
اختلاف نرخ دلار نیما و نرخ دلار آزاد به حدود ۲۳ هزار تومان و بیش از ۵۷ درصد رسید، هر زمان نرخ دلار نیما نسبت به دلار آزاد تعدیل شود می‌تواند پتانسیلی برای رشد قیمت نماد‌های پتروشی، فلزی و پالایشی باشد.