خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 06 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

شکایت وزیر خارجه اوکراین از کم‌کاری متحدان غربی

باشگاه خبرنگاران | بین‌الملل | پنجشنبه، 16 فروردین 1403 - 12:18
وزیر خارجه اوکراین در مصاحبه‌ای از اینکه شرکای غربی این کشور به کی‌یف سامانه پدافند پاتریوت نمی‌دهند، شکایت کرد.
هوايي،اوكراين،پدافند،سامانه،غربي،روسيه

دیمیتری کولبا، وزیر امور خارجه اوکراین شکایت کرد که اگرچه کشور‌های غربی دارای بیش از صد سامانه موشکی ضد هوایی پاتریوت هستند، اما تمایلی به انتقال حداقل تعدادی از آنها به کی‌یف ندارند.
براساس گزارش اسپوتنیک، او در گفتگو با یکی از آژانس‌های غربی افزود: ما سیستم‌های مختلف (پدافند هوایی) خود را از شرکا گرفتیم و از آنها قدردانی می‌کنیم، اما با توجه به گستردگی جنگ کافی نیست.
وزیر امور خارجه توضیح داد که شرکای کی‌یف بیش از ۱۰۰ سامانه پاتریوت در زرادخانه خود دارند، اما حاضر نیستند حتی حداقل ۵ تا ۷ سامانه دفاع هوایی مورد نیاز اوکراین را با آن به اشتراک بگذارند.
پیشتر سرگئی کریوونوس ژنرال بازنشسته نیرو‌های مسلح اوکراین گفته بود که نیرو‌های مسلح روسیه حملات گسترده‌ای را به اهداف استراتژیک این کشور انجام می‌دهند و وضعیت پدافند هوایی (پدافند هوایی) را بحرانی توصیف کرد.
کریوونوس در یوتیوب افزود: وضعیت پدافند هوایی اوکراین بحرانی است.
همه کسانی که اکنون در خاک اوکراین هستند به این موضوع فکر می‌کنند و برای من واضح است که ما توجه لازم را به استقرار نیروی هوایی قدرتمندتر نداشته‌ایم.
همانطور که کریوونوس خاطرنشان کرد، ارتش روسیه منابع کافی برای انجام حملات گسترده به اهداف استراتژیک مهم در مناطق تحت کنترل کی یف جمع آوری کرده است.
نیرو‌های روسیه با وجود حمایت مالی و نظامی قابل توجه ناتو و تعدادی از کشور‌های غربی متحد با واشنگتن از کی یف، ضدحمله اوکراین را خنثی کردند.