خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 25 فروردین 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

پرداخت خسارت به حدود ۳۰ هزار واحد مسکونی توسط صندوق بیمه حوادث طبیعی ساختمان

باشگاه خبرنگاران | اقتصادی | پنجشنبه، 16 فروردین 1403 - 12:12
معاون صندوق بیمه‌ای حوادث طبیعی ساختمان گفت: پرداخت خسارت‌های صندوق به ۲۳ استان کشور بوده است.
صندوق،بيمه،حوادث،طبيعي،مسكوني،ساختمان،واحد

تا پایان سال ۱۴۰۲ رقم خورد؛
ناصر یارمحمدیان عضو هیات عامل و معاون فنی و امور بیمه‌ای صندوق بیمه حوادث طبیعی ساختمان در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان گفت: عملکرد تجمیعی صندوق تا پایان سال ۱۴۰۲ به این شکل بوده است که مبلغ ۴۴۰ میلیارد تومان پرداخت خسارت به حدود ۳۰ هزار واحد مسکونی داشتیم.
این مقام‌مسئول افزود: پرداخت خسارت‌ها به ۲۳ استان کشور بوده است و شامل حوادثی از جمله سیل، زلزله سنگینی برف و طوفان است.
این عضو هیات عامل و معاون فنی و امور بیمه‌ای صندوق بیمه حوادث طبیعی گفته بود: طبق ماده (۱) قانون تأسیس صندوق بیمه همگانی حوادث طبیعی، به منظور جبران بخشی از خسارت‌های مالی ناشی از حوادث طبیعی از جمله زلزله، سیل، طوفان، صاعقه، سنگینی برف، رانش زمین، ریزش کوه و دریالرزه (سونامی)، کلیه ساختمان‌های مسکونی دارای انشعاب قانونی برق در مناطقی که احتمال وقوع هر یک از خطرات مذکور در آنها وجود داشته باشد، تحت پوشش «بیمه پایه حوادث طبیعی ساختمان» نزد صندوق بیمه حوادث طبیعی ساختمان قرار می‌گیرند.
او همچنین افزود: همچنین، حسب ماده (۲) قانون، حداکثر حق بیمه هر واحد مسکونی هر ساله با پیشنهاد صندوق، توسط دولت در لوایح بودجه سنواتی درج و به تصویب مجلس می‌رسد.
حداکثر تعهد صندوق به ازای هر واحد مسکونی و حق بیمه پایه مربوط نیز طبق آیین‌نامه‌ای است که به تصویب هیأت وزیران رسیده است.