خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 25 فروردین 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

«پرویزخان» در بندرانزلی اکران شد

تسنیم | فرهنگی و هنری | پنجشنبه، 16 فروردین 1403 - 11:54
در آستانه بیست وششمین سالگرد درگذشت کاپیتان اسبق تیم ملی و باشگاه ملوان زنده یاد «سیروس قایقران» و فرزندش (راستین)، فیلم سینمایی «پرویزخان» در بندرانزلی به اکران عمومی شد.
بندرانزلي،اكران،قايقران،حضور،فيلم،تيم،پرويزخان،سيروس،ملوان،س ...

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم، عصر روز گذشته (چهارشنبه 15 فروردین) فیلم «پرویزخان» به نویسندگی و کارگردانی علی ثقفی و تهیه‌کنندگی عطا پناهی و با همت سازمان هنری رسانه‌ای اوج در سینما هلال احمر بندرانزلی به اکران عمومی درآمد.
قسمت‌هایی از فیلم سینمایی «پرویزخان» در خصوص زندگی ورزشی زنده‌یاد سیروس قایقران است که در آستانه بیست‌وششمین سالگرد درگذشت کاپیتان اسبق تیم ملی فوتبال و باشگاه ملوان بندرانزلی اکران شد.
در حاشیه این اکران از دختر زنده‌یاد پرویزخان دهداری سرمربی فقید تیم ملی ایران و همچنین پرویز قایقران پدر زنده‌یاد سیروس قایقران تقدیر شد.
علاوه بر حضور عموم شهروندان، اعضای باشگاه ملوان بندرانزلی، بازیکنان سابق تیم ملوان، بازیکنان تیم لیگ برتر و امید، مهدی تارتار، روزبه رئوفی، امیر دانشجو، سیدابوالفضل موسوی، امیرمهدی کوشکی، پیام پروین‌جاه و نصیر ساکی بازیگران فیلم در این مراسم حضور داشتند.
در حاشیه اکران این فیلم علیرضا مقصودی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بندرانزلی اظهار کرد: با توجه به اینکه این روزها تقریبا حضور در سینما و دیدن فیلم‌های اکران شده در سبد خانوارها کمرنگ شده، اکران‌های عمومی می‌تواند گامی در راستای تشویق حضور در سینماها باشد.
وی با تاکید بر اینکه در نظر گرفتن سلیقه مخاطبان در تهیه فیلم‌های سینمایی مولفه مهمی است، افزود: ساختن فیلم‌هایی بر اساس واقعیت همچنین روایت بخش‌هایی از زندگی اسطوره‌های کشور که در بین اعضای همین جامعه و با مردم زندگی کردند در جذب مخاطبان به سینما موثر است.
سیروس قایقران متولد اول بهمن 1340 در بندرانزلی بود که 18 فروردین سال 1377 درحالی‌ که همراه فرزند، همسر و برادر همسرش با اتومبیل خود عازم تهران بود در حوالی امامزاده هاشم تصادف کرد که منجر به فوت وی و فرزندش راستین شد.
انتهای پیام/