خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 06 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

واکنش مامیاشویلی به لیست سیاه جدید کشتی روسیه؛ شرم‌آور است! - تسنیم

تسنیم | ورزشی | پنجشنبه، 16 فروردین 1403 - 11:30
رئیس فدراسیون کشتی روسیه در واکنش به ممنوعیت ورود تانک روسی به مسابقات مقدماتی المپیک 2024 پاریس عنوان کرد که این یک تصمیم شرم آور دیگر از سوی کمیته بین المللی المپیک بود.
المپيك،مسابقات،ليست،كشتي،كميته

به گزارش خبرگزاری تسنیم، رئیس فدراسیون کشتی در پی ممانعت کمیته بین‌المللی المپیک از حضور عبدالرشید سعدالله‌یف و تعداد دیگری از قهرمانان روسی در مسابقات مقدماتی المپیک، با عصبانیت عنوان کرد: یک بار دیگر شاهد تصمیم شرم‌آور از طرف IOC هستیم.
این کمیته لیست جدیدی از نفراتی که اجازه شرکت در مسابقات بین‌المللی را ندارند، منتشر کرده است که براساس این لیست متاسفانه یکی از قهرمانان بازی‌های المپیک که عبدالرشید سعدالله‌یف کاپیتان تیم کشتی ما در این لیست قرار داده شده و حتی اگر به باکو هم برود، اجازه شرکت در مسابقات را نخواهد داشت.
وی ادامه داد: اتحادیه جهانی با ما تماس گرفته و این فرصت را داده که در اسرع وقت یک نفر را جایگزین سعدالله‌یف کنیم که به نظر می‌آید علیخان جبرئیل‌اف بتواند جایگزین مناسبی برای او باشد و در مسابقات باکو شرکت کند.
مامیاشویلی در پایان گفت: تاکید می‌کنم تصمیمی که برای رد صلاحیت سعدالله‌یف از طرف کمیته بین‌المللی المپیک گرفته شده است، تصمیم تاسف‌برانگیزی است، در حالی که آنها این کار را انجام می‌دهند، اتحادیه جهانی کشتی تمام تلاش خودش را انجام می‌دهد که بتواند یک تصمیم بهتری گرفته شده و به سعدالله‌یف کمک کند.
انتهای پیام/