خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 04 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

3000 خراسانی داوطلب اهدای خون در شب‌های قدر - تسنیم

تسنیم | استان‌ها | پنجشنبه، 16 فروردین 1403 - 11:30
سرپرست اداره کل انتقال خون خراسان رضوی، گفت: در مجموع شب های قدر 2907 نفر داوطلب به پایگاه های اهدای خون خراسان رضوی مراجعه که از این میان 2371 نفر موفق به اهدای خون شدند.
خون،اهداي،بانوان،اصغريان،مشهد،مراجعه،استان،نفر،اهتمام،رضوي

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد، سعید اصغریان در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: در شب‌های قدر امسال در مشهد 1804 داوطلب به پایگاه‌های 7گانه مراجعه کردند که از این میان 1441 نفر موفق به اهدای خون شدند.
وی افزود: در مجموع سه شب احیا، آقایان با 2274 نفر از کل اهدای خون استان خراسان رضوی و بانوان با 97 نفر اهداکننده خون، زندگی بخش جان بیماران و نیازمندان به خون را شامل شدند که در مجموع تعداد 425 از مراجعه کنندگان را اهداکنندگان بار اول تشکیل دادند.
اصغریان ضمن تشکر از مشارکت ارزنده زائران و مجاوران بارگاه ملکوتی حضرت رضا(ع) در کمک به بیماران نیازمند و اهتمام به معروف پسندیده اهدای خون، با اشاره به حضور کم تعداد بانوان در این امر خیر و انسان دوستانه، تاکید کرد: استقبال کم بانوان در اهدای خون همواره یکی از چالش‌های سازمان انتقال خون است، بانوان می‌توانند همانند گذشته نقش پررنگ تری در اهدای خون داشته باشند.
سرپرست اداره کل انتقال خون خراسان رضوی خاطرنشان کرد: در حال حاضر بیشترین میزان اهدای خون در بین سنین 35 سال تا 40 سال انجام می‌شود و با توجه به پیر شدن جمعیت، باید جوانان با حضور در پایگاه های اهدای خون به یاری این سازمان عام المنفعه بشتابند.
وی گفت: از عموم مردم خداجو دعوت می‌کنیم تا اهدای خون را منوط به مناسبت‌ها ندانند و با مراجعه به پایگاه‌ها بویژه در ایام پیش رو با اهدای خون خویش به افزایش ذخایر حیاتی خون استان اهتمام ورزند.
اصغریان اعلام کرد : تا پایان ماه مبارک رمضان کلیه پایگاههای اهدای خون مشهد و استان از ساعت 20 تا ساعت 24 آماده پذیرش داوطلبان اهدای خون هستند.
انتهای پیام/282