خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 06 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

بازرسی از ۱۰ هزار واحد صنفی در نوروز/ ۱۰۵ فروشگاه متخلف پلمب شدند+ فیلم

باشگاه خبرنگاران | اجتماعی و حوادث | پنجشنبه، 16 فروردین 1403 - 10:31
مدیرکل تعزیرات حکومتی تهران گفت: در ایام نوروز اکیپ‌های تعزیرات حکومتی ۱۰ هزار واحد صنفی را بازرسی کردند.
تعزيرات،حكومتي،تهران،تخلف،بازار،نسب،اصناف،جعفري،نوروزي،صنفي

در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛
ایام عید نوروز زمان خرید مردم است و بازار‌ها در نقاط مختلف کشور رونق پیدا می‌کنند و فروشندگان روز‌های شلوغی را سپری می‌کنند.
در این بین عده‌ای هستند که از این شلوغی و نیاز مردم سوء استفاده می‌کنند و با تخلف به دنبال کلاهبرداری و یک شبه پول دار شدن هستند که برای شناسایی این فروشندگان و برخورد با آنان احمد اصانلو رئیس سازمان تعزیرات حکومتی نیمه اسفند سال گذشته گفت: گشت‌های ویژه نوروزی و ماه مبارک رمضان آغاز شده و سازمان تعزیرات حکومتی علاوه بر اختصاص شعب سیار در قالب گشت مشترک با کمک و همراهی بازرسان سازمان حمایت و دستگاه‌های مسئول نسبت به حضور میدانی در بازار اقدام خواهد کرد.
پس از گذشت یک ماه از این طرح جزئیات اقدامات انجام شده در تهران از آقای احمد جعفری نسب مدیرکل تعزیرات حکومتی تهران پرسیدیم.
احمد جعفری نسب مدیرکل تعزیرات حکومتی تهران در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان گفت: با توجه به اینکه نظارت بر بازار در تهران به صورت ویژه است و پایلوت کشور محسوب می‌شود طرح ویژه نوروزی و ماه مبارک رمضان جهت نظارت بر بازار از ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ آغاز شد و تا ۲۱ فروردین ۱۴۰۳ ادامه دارد.
وی گفت: در مرحله اول ۱۵ اکیپ گشت تعزیرات در تهران فعال شدند که متشکل از قضات تعزیرات حکومتی، روسای شعب تعزیرات حکومتی، بازرسان صمت و اتاق اصناف است و در برخی مواقع ضابطان نیروی انتظامی هم حضور دارند.
جعفری نسب با بیان اینکه وظیفه تعزیرات دادرسی محور است گفت: جهت تسهیل در رسیدگی به تخلفات در بازار شعبات تعزیرات هم در محل حضور پیدا می‌کنند.
وی اظهار کرد: در ایام نوروز اکیپ‌های تعزیرات حکومتی ۱۰ هزار واحد صنفی را بازرسی کردند که تا ۱۵ فرودین ۹۵۰ پرونده تخلف برای اصناف تشکیل شده است.
وی با بیان اینکه در گشت‌های نوروزی ۱۰۵ واحد صنفی متخلف که سابقه تخلف هم داشتند پلمپ شدند گفت: در این مدت بنر تخلف درب ۱۰۸ واحد صنفی نصب شد.
مدیرکل تعزیرات حکومتی تهران در خصوص بیشترین تخلفان انجام شده توسط اصناف گفت: بیشتر تخلف مربوط به واحد‌های پروتئینی مانند فروشگاه‌های گوشت و مرغ، میوه فروشی‌های میادین کیوه و تره بار، قنادی‌ها و خشکبار بوده است.