خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 04 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

ابراز خشم رئیس پنتاگون از جنایت علیه امدادگران در غزه

مشرق | بین‌الملل | پنجشنبه، 16 فروردین 1403 - 10:30
وزیر دفاع آمریکا در گفتگوی تلفنی با وزیر جنگ رژیم صهیونیستی نارضایتی و خشم خود را از کشته شدن امدادگران «آشپزخانه مرکزی جهانی» در بمباران اسرائیل در غزه ابراز داشت.
غزه،وزير،اعلام،امدادگران،دفاع،سازمان

به گزارش مشرق، به نقل از الجزیره، وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) اعلام کرد که «لوید آستین» وزیر دفاع این کشور در تماس تلفنی با «یوآف گالانت» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی بر لزوم برداشتن گام های مشخص برای حفاظت از امدادگران و غیرنظامیان غزه تأکید کرد.
پنتاگون در بیانیه ای اعلام کرد که آستین در طول این تماس از گالانت خواسته است تا تحقیقات شفاف و سریعی را در مورد کشتار امدادگران انجام دهد و نتایج آن را به صورت علنی اعلام کند.
در این بیانیه تأکید شد که وزیر دفاع آمریکا نارضایتی خود را از کشته شدن امدادگران سازمان «آشپزخانه مرکزی جهانی» در بمباران اسرائیل در غزه به اطلاع وزیر جنگ رژیم صهیونیستی رساند.
این خبر در حالی است که «استفان دوجاریک» سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد اعلام کرد که این سازمان برای بررسی اوضاع امنیتی در این نوار غزه پس از کشتار کارکنان آشپزخانه مرکزی جهانی در اقدامات شبانه خود را در غزه به مدت ۴۸ ساعت متوقف خواهد کرد.