خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 04 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

بازی ۶ امتیازی تراکتور و سپاهان برنده نداشت/ همه منتظر لغزش استقلال هستند

باشگاه خبرنگاران | ورزشی | پنجشنبه، 16 فروردین 1403 - 09:41
کارشناس فوتبال گفت: اگر تراکتور یا سپاهان در بازی پیروز  می‌شد یک بازی ۶ امتیازی را برنده شده بود، اما امتیازات را تقسیم کردند.
بازي،تيم،سپاهان،تراكتور،موقعيت،قهرماني،سيد،طبيعي،فوتبال،حواشي

سید صالحی:
سید مهدی سید صالحی کارشناس فوتبال درباره تساوی بازی تیم‌های تراکتور و سپاهان در بازی معوقه هفته شانزدهم لیگ برتر فوتبال اظهار کرد: به طور طبیعی تفکرات ۲ مربی این بود که دنبال بازی مالکانه بودند چه تیم تراکتور و چه تیم سپاهان می خواستند که بازیسازی را از دروازه شروع کرده و سعی کنند تیم حریف را به بالا بکشانند.
دقایقی از بازی تیم سپاهان موقعیت بر روی دروازه تراکتور خلق کرد و دقایقی هم تراکتور موقعیت به وجود آورد، اما بیشتر درگیری در میانه زمین مسابقه بود.
هر ۲ تیم می‌خواستند که بازی فیزیکی انجام بدهند و از قدرت بدنی شان استفاده کنند.
او افزود: در نیمه دوم بازی، فشار تراکتور یک مقدار بیشتر شد و سپاهان عقب تر نشست.
تراکتور دنبال این بود که از کناره‌ها و عمق حریف استفاده کند و در دقایقی که سپاهان جلو آمده بود، تراکتوری‌ها چند موقعیت را خلق کردند، اما با وجود اینکه بازی جانداری بود ولی نتوانستند به آن صورت موقعیت صددرصد ایجاد کنند.
البته اسدی و جعفری موقعیت گلزنی در نیمه اول خلق کردند، اما نتوانستند از موقعیت‌ها بهره ببرند و بازی صفر بر صفر شد.
اگر تراکتور یا سپاهان در این بازی پیروز می‌شد یک بازی ۶ امتیازی را برنده شده بود، اما امتیازات را تقسیم کردند.
سید صالحی درباره اینکه حواشی قبل از بازی در نتیجه گیری تاثیرگذار بود، گفت: مدیران و سرپرستان تیم‌ها باید در مصاحبه‌های خود خیلی وسواس به خرج بدهند و سعی کنند کلمات و حرف‌هایی به کار ببرند که آن حرف‌ها باعث نشود که بازی حساس شود و این تبدیل نشود تا حواشی از سوی هواداران ایجاد شود.
پس طبیعی است، همه تیم‌ها هوادارانشان عرق و علاقه زیادی به تیم خود دارند و فوتبال را به سمت و سویی نبریم که همین صحبت‌ها باعث حواشی در بازی شود.
کارشناس فوتبال درباره اینکه تیم سپاهان می‌تواند به کورس قهرمانی نزدیک شود، بیان کرد: به طور طبیعی اکنون اختلاف امتیاز زیاد شده است، اما تیم سپاهان در صورتی که بتواند در بازی بعدی نتیجه بگیرد یک مقدار فاصله اش را کمتر می‌کند.
هر چه به بازی‌های پایانی می‌رویم همه بازی‌ها سخت می‌شود.
بازی راحتی هیچ تیمی ندارد، اما تیمی که به دنبال قهرمانی هست همه بازی‌ها برایش حکم فینال است و باید ۳ امتیاز بازی‌ها را بگیرد.
امیدوارم سپاهان بتواند این کار را انجام بدهد.
او درباره اینکه کدامیک از تیم‌ها شانس قهرمانی دارند، بیان کرد: تیم‌های استقلال، پرسپولیس، سپاهان و تراکتور خودشان را از تیم‌های دیگر جدا کردند و همین سوا کردن نشان دهنده این است که قهرمانی در بین این ۴ تیم هست.
طبیعی است که هر بازی برای آنها فینال است و باید منتظر باشند که هر تیمی لغزش پیدا کند تیم مقابل باید استفاده کند تا به بالای جدول برسد.
۴ تیم مدعی قهرمانی هستند، اما استقلال دست خودش هست که بتواند نتیجه بگیرد و بقیه تیم‌ها باید منتظر بمانند تا استقلال لغزش پیدا کند تا جای این تیم را بگیرند.