خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 04 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

کودکان غزه، هدفی برای تک تیراندازان صهیونیست

باشگاه خبرنگاران | بین‌الملل | پنجشنبه، 16 فروردین 1403 - 08:18
پزشکان غزه می‌گویند که نوع و محل زخم‌ کودکان فلسطینی آنها را به این باور رسانده که قربانیان مستقیماً توسط نیرو‌های صهیونیست هدف قرار گرفته‌اند.
غزه،كودكان،بيمارستان،كودك،هدف،قرار،اعلام،دست،گزارش،گاردين،پز ...

روزنامه انگلیسی گاردین می‌گوید گزارش‌هایی از پزشکان در غزه دریافت کرده که نشان می‌دهد برخلاف ادعا‌های ارتش رژیم صهیونیستی، تک تیرانداز‌ها و پهپاد‌های این رژیم به صورت «مستقیم» کودکان را هدف قرار می‌دهد.
به گزارش این روزنامه به نقل از وزارت بهداشت غزه، در میان ۳۲ هزار نفری که طی ۶ ماه جنگ غزه به شهادت رسیده‌اند، بیش از یک سوم کودک بوده‌اند.
از سوی دیگر، ده‌ها هزار کودک و نوجوان دیگر دچار جراحات شدید از جمله قطع عضو شده‌اند.
۹ پزشک گزارش کار خود در بیمارستان را در سال جاری به گاردین ارائه داد‌ه اند.
ارزیابی مشترک آنها نشان می‌دهد اکثر کودکان کشته یا زخمی در جریان بمباران‌های گسترده در «مناطق مسکونی» جان خود را از دست داده‌اند.
این کودکان هدف اصابت ترکش تک‌تیرانداز‌ها قرار گرفته یا در آتش سوخته‌اند و در برخی موارد کل خانواده خود را از دست داده‌اند.
برخی دیگر نیز بر اثر فرو ریختن ساختمان جان خود را از دست داده یا زیر آوار مفقود شده‌اند.
پزشکان می‌گوید تعداد ثابتی از افرادی که به بیمارستان می‌آیند کودک هستند و گلوله به سر یا قفسه سینه آنها اصابت کرده است.
برخی از پزشکان می‌گویند نوع و محل زخم‌ها و همچنین گزارش افرادی که کودکان را به بیمارستان آورده‌اند، آنان را به این باور رسانده که قربانیان «مستقیما توسط نیرو‌های اسرائیلی هدف قرار گرفته‌اند».
مردم غزه همچنین از یک تحول وحشتناک در جنگ غزه خبر می‌دهند.
گفته می‌شود پهپاد‌های مسلح ارتش اشغالگر قادر به پرواز بر فراز خیابان‌ها و انتخاب افراد هستند.
برخی از این پهپاد‌ها که «کوادکوپتر» نامیده می‌شوند، به عنوان تک تیرانداز کنترل از راه دور استفاده شده و برای شلیک به غیرنظامیان استفاده می‌شود.
کادر پزشکی روی کودکی که از ناحیه سر هدف گلوله قرار گرفته CPR انجام می‌دهند.
گاردین در انتها تایید کرد که بر اساس گزارش شاهدان عینی، نظامیان صهیونیست جدای از جنگ با رزمندگان مقاومت، غیر نظامیان از جمله کودکان را هدف قرار داده‌اند.
در اواسط فوریه، گروهی از کارشناسان سازمان ملل در بیانیه‌ای اعلام کردند: «ما از گزارش‌های هدف‌گیری عمدی و کشتار غیرقانونی زنان و کودکان فلسطینی در پناهگاه‌ها شوکه شده‌ایم».
پیش از این، گروه‌های حقوق بشری سابقه طولانی تیراندازی تک‌تیرانداز‌های صهیونیست به فلسطینیان غیرمسلح را در غزه و کرانه باختری ثبت کرده بودند.
گرسنگی، سلاحی دیگر برای کشتار کودکان در غزه
آژانس کودکان سازمان ملل (یونیسف) اواخر اسفندماه آمار شهدای غزه که کودک بوده‌اند را ۱۳ هزار نفر اعلام کرد و در همین حال گفت: «بسیاری از کودکان غزه از سوء تغذیه شدید رنج می‌برند و حتی انرژی برای گریه کردن هم ندارند».
سازمان جهانی بهداشت نیز دوشنبه گذشته اعلام کرد که در یک ماموریت کمک‌رسانی به دو بیمارستان در شمال غزه، با صحنه‌های هولناکی از مرگ کودکان بر اثر گرسنگی و کمبود دارو مواجه شده‌است.
در مجموع، وزارت بهداشت غزه اعلام کرده است که حداقل ۱۶ کودک در شمال غزه به دلیل سوء تغذیه جان خود را از دست داده‌اند.
اما خبرگزاری سی‌ان‌ان می‌گوید آمار واقعی می‌تواند بیش از این باشد، زیرا آمار رسمی تنها شامل کودکانی است که به بیمارستان مراجعه کرده‌اند.
کمبود مواد غذایی در غزه به سطوح بی‌سابقه‌ای رسیده است.
خبرگزاری رویترز اوایل این هفته به نقل از منابع آگاه هشدار داد که بخش‌هایی از شمال غزه دچار قحطی شده و امکان سرایت آن به جنوب نیز وجود دارد.
این قحطی که بر اثر نابود شدن زیرساخت‌های غذایی (مثل نانوایی و کارخانه‌های تولید آرد) در غزه ایجاد شده، به دلیل اعمال محاصره شدید و جلوگیری از ورود کمک‌های بشردوستانه به این منطقه تشدید شده است.