خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 04 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

برگزاری همایش "وحدت در سایه قدس" در آنکارا

تسنیم | فرهنگی و هنری | پنجشنبه، 16 فروردین 1403 - 06:54
در آستانه روز جهانی قدس و همزمان با مقاومت مردم مظلوم فلسطین در مقابل رژیم صهیونیستی، دومین همایش بزرگ "وحدت در سایه قدس" در آنکارا پایتخت ترکیه برگزار می شود.
تركيه،فرهنگي،فلسطين،همايش،رژيم،برگزاري،اسلامي،قدس،ملت،سياسي، ...

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در ترکیه در آستانه روز جهانی قدس و همزمان با مقاومت مردم مظلوم فلسطین در مقابل رژیم صهیونیستی، دومین همایش بزرگ "وحدت در سایه قدس" در آنکارا پایتخت ترکیه برگزار می‌کند.
در این همایش که روز پنج شنبه 16 فروردین با حضور فعالان فرهنگی و سیاسی، رؤسای احزاب، دیپلمات‌های خارجی مقیم ترکیه و اساتید دانشگاه ها برگزار خواهد شد، پروفسور اورل قلیچ رئیس موسسه فرهنگی سازمان کشورهای اسلامی (ارسیکا) ، تمل کارامولا اوغلو رهبر حزب سعادت و سفیر جمهوری اسلامی ایران و سفیر آفریقای جنوبی در ترکیه سخنرانی خواهند کرد.
سید قاسم ناظمی رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در آنکارا با اشاره به اهمیت برگزاری این همایش گفت: با توجه به آنچه امروز علیه ملت فلسطین می‌گذرد و همچنین با استناد به خیزش بی سابقه جهانیان در مواجهه با جنایات ددمنشانه رژیم اشغالگر قدس و حامیان آن علیه کودکان و زنان بیگناه در نوار غزه، وظیفه و مسئولیت مسلمانان و همه انسانهای آزاده جهان است که صدای واحد ملت فلسطین باشند.
وی با اشاره به برگزاری موفق دور اول این همایش در سال گذشته، گفت: ما در موضوع فلسطین با دولت ترکیه مواضع خیلی نزدیکی داریم و ملت ترکیه هم در ماه های گذشته در صفوف اول اعتراضات سیاسی در دنیا بر علیه رژیم غاصب فلسطین قرار داشتند.
این فضا را می توان در اعلام آمادگی گروههای مختلف فرهنگی و سیاسی در ترکیه برای شرکت در این همایش، به عینه مشاهده کرد.
رایزن فرهنگی کشورمان در پایان با یادآوری نقش نخبگان در مقابله با جنایات رژیم صهیونیستی گفت: برگزاری همایش‌هایی از این دست می تواند به همپوشانی جهانی برای حمایت از مردم فلسطین یاری رساند و ما با تمهیداتی که فراهم کرده‌ایم، شاهد برگزاری متفاوت همایش امسال خواهیم بود.
انتهای‌پیام/