خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 04 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

پول پاشی به پروژه بگیرها برای دروغگویی درباره خبر وزیر نفت!

تسنیم | اقتصادی | پنجشنبه، 16 فروردین 1403 - 02:31
درحالی که سخنان امروز وزیر نفت در جمع خبرنگاران درباره آغاز طرح بنزینی «غیرقیمتی» از یک هفته تا 10 روز آینده با حاشیه هایی مواجه شد، برخی کانالهای پروژه بگیر سعی کردند در ازای دریافت پول، تحلیلهای غلط و دروغی از این ماجرا به مخاطبانشان ارائه کنند.
تسنيم،خبرگزاري،تلگرامي،منتشر،كانال،خبر،سوخت،نفت،وزير،زودتر

به گزارش خبرگزاری تسنیم، صبح امروز جواد اوجی، وزیر نفت در حاشیه نشست هیئت دولت در جمع خبرنگاران به موضوع بنزین اشاره کرد و از الزام سوخت گیری با کارت سوخت شخصی در سال جاری خبر داد.
سخنی که هم قانونی است و هم منطقی.
آقای اوجی در این خصوص از زمان یک هفته تا 10 روز آینده برای اجرای این طرح خبر داد و اعلام کرد که پس از اطلاع رسانیها، 95 درصد سوخت گیری از این تاریخ فقط با کارت سوخت شخصی صورت می گیرد.
او اضافه کرد که طبق قانون اینکار باید از ابتدای سال 1403 صورت می‌گرفت ولی برای مباحث مربوط به ضرورت اطلاع رسانی، فعلاً انجام نشده است.
(دقیقه 5:20 به بعد این فیلم را دقیق ببینید)
اما پیرو این ماجرا، برخی عناصر ناشی، با پول پاشی در فضای مجازی، مطالبی را در برخی کانال‌های تلگرامی، علیه خبرگزاری تسنیم منتشر کردند که واقعیت را وارونه نشان دهد و به گونه ای به مخاطبان القا کند که خبرگزاری تسنیم گاف داده است!
این سناریوی غیرحرفه ای در حالی از سوی این عوامل رقم خورده که خبرگزاری رسمی دولت، حدود 9 دقیقه زودتر از خبرگزاری تسنیم، خبر صحبت های وزیر نفت را در سایت این خبرگزاری و 7 دقیقه زودتر از کانال تلگرامی تسنیم، روی کانال تلگرامی خود منتشر کرده بود!
همچنین بسیاری از کانال های تلگرامی که برخی از آنها، با اقدامی غیراخلاقی علیه خبرگزاری تسنیم مطلب منتشر کرده اند نیز خبر اولیه صحبت های وزیر نفت را بدون بازنشر از خبرگزاری تسنیم، و با تأکید بر زمان 10 روزه اعلامی وزیر نفت تا آغاز طرح استفاده از کارت سوخت شخصی منتشر کرده بودند!
کانال تلگرامی رسمی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران هم این صحبت وزیر نفت مبنی بر زمان 10 روزه تا آغاز اجرای طرح را عینا منتشر کرده بود!
نکته جالب اینجاست که برخی از همین کانال های تلگرامی که خبر سفارشی علیه خبرگزاری تسنیم منتشر کرده اند، هنوز خبر اولیه ای که زودتر از کانال تلگرامی تسنیم منتشر کرده بودند را روی خروجی خود دارند!
تسنیم به زودی درباره عامل این پول پاشی و اتفاقات امروز روشنگری‌های بیشتری خواهد کرد تا تجربه پشیمان‌کننده‌ای برای چنین اقدامات کثیف در حوزه رسانه باشد.
انتهای پیام/