خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 25 فروردین 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

جدال حساس مدعیان لیگ برتر هندبال برنده نداشت

تسنیم | ورزشی | پنجشنبه، 16 فروردین 1403 - 02:12
هفته پانزدهم لیگ برتر هندبال با توقف سپاهان، برد نزدیک پیکان و شکست غیرمنتظره پلیمر به پایان رسید.
سپاهان،27،بازي،كازرون،امتياز،ليگ،هوانيروز،پليمر،گچساران،هندب ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از روابط عمومی فدراسیون هندبال، چهارشنبه شب با برگزاری شش دیدار هفته پانزدهم سی‌وششمین دوره لیگ برتر هندبال باشگاه‌های کشور به پایان رسید که طی آن تیم‌های کازرون و سپاهان به تساوی رضایت دادند، گیتی‌پسند دست پر از گچساران بازگشت و پرواز هوانیروز در یک بازی غیرمنتظره برابر پلیمر خلیج فارس خرم‌آباد به برتری رسید تا دومین برد خود را جشن بگیرد.
در حساس‌ترین بازی هفته پانزدهم دو تیم مدعی نیروی زمینی شهید شاملی کازرون و فولاد مبارکه سپاهان در سالن ناظم الشریعه شیراز به مصاف هم رفتند که در پایان هر دو تیم به تساوی 27 - 27 رضایت دادند این در حالی بود که سپاهان در اکثر دقایق این بازی از حریف سنتی خود پیش بود.
این نخستین تساوی نماینده کازرون در لیگ سی‌وششم بود.
پرواز هوانیروز دیگر نماینده اصفهان هم چهارشنبه میزبان پلیمر خلیج فارس خرم‌آباد بود که توانست 33 بر 26 حریف خود را با شکست بدرقه کند تا دومین بردش را جشن بگیرد و شش امتیازی شود.
همچنین گیتی‌پسند به روند بردهای خود ادامه داد و برنده جدال با نفت و گاز در گچساران شد.
صنعت مس کرمان نیز در یک بازی سخت و نفسگیر تنها به لطف یک گل بیشتر، دو امتیاز بازی با سپاهان نوین را با خود به کرمان برد تا همچنان با 30 امتیاز صدرنشین لیگ برتر باشد.
پیکان سبزوار هم که میزبان فرازبام خائیز دهدشت بود علی‌رغم شکست در نیمه نخست برابر جوانان دهدشتی، در نیمه دوم توانست پنجمین برد خود را کسب کند.
نتایج کامل دیدارهای هفته پانزدهم لیگ برتر هندبال به شرح زیر است:
نفت و گاز گچساران 19 - گیتی‌پسند اصفهان 25
نیروی زمینی شهید شاملی کازرون 27 - فولاد مبارکه سپاهان 27
پیکان خراسان 27 - فرازبام خائیز دهدشت 26
فولاد سپاهان نوین 25 - صنعت مس کرمان 26
پرواز هوانیروز اصفهان 33 - پلیمر خلیج فارس خرم‌آباد 26
آلومینیوم اراک 27 - زغال سنگ طبس 31
با این نتایج صنعت مس کرمان با یک بازی کمتر و 30 امتیاز صدرنشین باقی ماند، نیروی زمینی شهید شاملی کازرون با 27 و گیتی‌پسند با 25 امتیاز هم دوم و سوم هستند.
بعد از این سه تیم، فولاد مبارکه سپاهان با 22، زغال‌سنگ طبس با 21، پلیمر خلیج فارس خرم‌آباد با 19، نفت و گاز گچساران با 18، پیکان خراسان با 12، سپاهان نوین با 10، پرواز هوانیروز با شش، آلومینیوم اراک با پنج و فرازبام خائیز دهدشت با دو امتیاز رده‌های چهارم تا دوازدهم را در اختیار دارند.
هفته شانزدهم لیگ برتر هندبال 20 فروردین برگزار می‌شود.
انتهای پیام/