خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 06 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

رایزنی وزیر خارجه و نماینده سازمان ملل در امور سوریه

تسنیم | بین‌الملل | چهارشنبه، 15 فروردین 1403 - 22:54
حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان و گیر پدرسون نماینده ویژه دبیر کل سازمان ملل متحد در امور سوریه تلفنی گفتگو کردند.
ايران،دمشق،سفارت،سوريه،رژيم،كنسولي،حمله

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، امیرعبداللهیان در ادامه رایزنی‌های تلفنی خود در خصوص حمله تروریستی اخیر رژیم صهیونیستی به بخش کنسولی سفارت جمهوری اسلامی ایران در دمشق، تماس تلفنی پدرسون را پاسخ داد.
نماینده ویژه دبیر کل سازمان ملل متحد در امور سوریه حمله تروریستی به بخش کنسولی سفارت کشورمان در دمشق توسط رژیم اسرائیل را قویا محکوم کرد و این اقدام را نقض فاحش قوانین بین‌المللی و کنوانسیون‌های وین خواند.
رژیم صهیونیستی در جدیدترین جنایت خود روز دوشنبه با حمله به بخش کنسولی سفارت ایران در دمشق، سردار محمدرضا زاهدی، فرمانده سپاه قدس در سوریه و لبنان و 6 نفر دیگر از مستشاران نظامی ایران در سوریه را به شهادت رساند.
در جریان این تجاوز، ساختمان بخش کنسولی سفارت ایران در دمشق به طور کامل تخریب شد و به بخش هایی از خود ساختمان سفارت کشورمان نیز خساراتی وارد شد.
حسین اکبری سفیر ایران در سوریه در تشریح جزئیات این اقدام جنایتکارانه رژیم صهیونیستی گفت: اسرائیل با عدول از کلیه قوانین بین المللی در امتداد جنایات شش ماه اخیر خود در غزه، لبنان و سوریه اقدام به حمله به کنسولگری ایران در دمشق کرده است.
رژیم صهونیستی و حامیان آن به خوبی می دانند که این جنایت بدون پاسخ نخواهد ماند.
انتهای پیام/