خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 04 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

لهستان هم سفیر رژیم صهیونیستی را احضار کرد

مشرق | بین‌الملل | چهارشنبه، 15 فروردین 1403 - 22:53
در پی کشته شدن کارمندان «آشپزخانه مرکزی جهانی» در جریان حملات صهیونیستی در غزه، لهستان سفیر رژیم صهیونیستی در ورشو را فراخواند.
صهيونيستي،رژيم،غزه،امدادگران،آشپزخانه،لهستان

به گزارش مشرق، روزنامه عبری «یدیعوت آحارونوت» امروز چهارشنبه نوشت به دلیل کشته شدن امدادگران وابسته به سازمان «آشپزخانه مرکزی جهانی» در نوار غزه که در حال توزیع غذا میان مردم گرسنه این باریکه بودند، لهستان سفیر رژیم صهیونیستی در ورشو را احضار کرد.
در جریان حمله رژیم صهیونیستی به غزه هفت تن از کارکنان سازمان «آشپزخانه مرکزی جهانی» کشته شدند که یکی از آنها اهل لهستان است.
در همین راستا، نخست‌وزیر لهستان پیشتر اعلام کرده بود حمله رژیم صهیونیستی که منجر به کشته شدن هفت تن از امدادگران از جمله یک تبعه لهستانی در غزه شد و همچنین اظهارات نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در این زمینه باعث «خشم قابل درک» و تنش در روابط با ورشو شده است.
«بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی درباره این اتفاق گفته بود چنین حوادثی در زمان جنگ عادی است.
روز سه شنبه نیز وزارت خارجه انگلیس در اقدامی مشابه به دلیل کشته شدن امدادگران آشپزخانه مرکزی جهانی در نوار غزه که دو تن از آنها از اتباع انگلیس هستند، سفیر رژیم صهیونیستی در لندن را فراخوانده بود.