خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 04 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

امیرعبداللهیان: اسرائیل باید در چارچوب حقوق جهانی مجازات شود

تسنیم | بین‌الملل | چهارشنبه، 15 فروردین 1403 - 22:31
حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در تماس تلفنی با یان بورگ وزیر خارجه مالت تاکید کرد که رژیم اسرائیل می بایست در چهارچوب حقوق بین الملل مجازات شود.
كشورمان،حمله،امنيت،خارجه،وزير،شوراي،تروريستي،سوريه،ملل

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، امیرعبداللهیان در ادامه رایزنی‌های تلفنی امروز چهارشنبه خود، با وزیر امور خارجه مالت که کشورش ریاست دوره‌ای شورای امنیت سازمان ملل را بر عهده دارد، به صورت تلفنی گفت‌و‌گو کرد.
وزیر امور خارجه کشورمان ضمن قدردانی از برگزاری نشست فوق العاده شورای امنیت در خصوص حمله به بخش کنسولی سفارت کشورمان در دمشق، جزئیات و ابعاد این حمله تروریستی را تشریح کرد و آن را نقض صریح قوانین بین المللی و کنوانسیون های وین دانست.
امیرعبداللهیان با بیان این که در حمله تروریستی به کنسولگری کشورمان در سوریه 13 تن از جمله 7 مستشار نظامی ایرانی و 6 شهروند سوری به شهادت رسیدند، افزود: مستشاران نظامی جمهوری اسلامی ایران بنا به دعوت دولت سوریه، با گذرنامه دیپلماتیک و در جهت مبارزه با تروریسم در سوریه فعالیت دارند.
وزیر امور خارجه کشورمان بر انتظار جمهوری اسلامی ایران از شورای امنیت سازمان ملل متحد بعنوان نهاد حافظ صلح و امنیت برای صدور قطعنامه در محکومیت حمله رژیم صهیونیستی به اماکن دیپلماتیک ایران تاکید کرد و افزود رژیم اسرائیل می بایست در چهارچوب حقوق بین الملل مجازات شود.
وزیر خارجه مالت، ضمن محکوم کردن حادثه تروریستی حمله به بخش کنسولی سفارت کشورمان در دمشق، این حمله را ناقض قوانین بین المللی و بشر دوستانه دانست.
یان بورگ همچنین بر اهمیت حضور فعال کشورمان در جلسه هجدهم آوریل شورای امنیت سازمان ملل متحد با هدف تلاش برای برقراری آتش بس در غزه تاکید کرد.
انتهای پیام/