خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 04 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

بروکسل حمله به ساختمان سفارت ایران در سوریه را محکوم کرد

تسنیم | بین‌الملل | چهارشنبه، 15 فروردین 1403 - 20:54
اتحادیه اروپا حمله به ساختمان سفارت ایران در دمشق را بدون اشاره به عاملیت آن توسط رژیم صهیونیستی، محکوم کرد.
ايران،دمشق،سوريه،رژيم،حمله،اقدام،كنسولگري،صهيونيستي

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، اتحادیه اروپا امروز چهارشنبه دو روز پس از حمله رژیم صهیونیستی به بخش کنسولی سفارت ایران در دمشق، ، در بیانیه‌ای حمله آن را محکوم کرد.
در بیانیه سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا آمده است: در چنین وضعیت وخیم منطقه‌ای، ضروری است تا بیشترین خویشتنداری را نشان داد.
تنش بیشتر در منطقه به نفع هیچکس نیست.
همچنین سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا تاکید کرد: اصل مصونیت دیپلماتیک پرسنل و اماکن کنسولی و دیپلماتیک باید در تمامی موارد و در تمام شرایط مطابق با قوانین بین‌المللی مورد احترام واقع شود.
رژیم صهیونیستی در جدیدترین جنایت خود روز دوشنبه با حمله به ساختمان کنسولگری ایران در دمشق، سردار محمدرضا زاهدی، فرمانده سپاه قدس در سوریه و لبنان و 6 نفر دیگر از مستشاران نظامی ایران در سوریه را به شهادت رساند.
در جریان این تجاوز، ساختمان کنسولگری ایران در دمشق به طور کامل تخریب شد و به بخش هایی از ساختمان سفارت کشورمان نیز خساراتی وارد شد.
حسین اکبری سفیر ایران در سوریه در تشریح جزئیات این اقدام جنایتکارانه رژیم صهیونیستی گفت: اسرائیل با عدول از کلیه قوانین بین المللی در امتداد جنایات شش ماه اخیر خود در غزه، لبنان و سوریه اقدام به حمله به کنسولگری ایران در دمشق کرده است.
رژیم صهونیستی و حامیان آن به خوبی می دانند که این جنایت بدون پاسخ نخواهد ماند.
انتهای پیام/