خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 04 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

محرومیت زدایی از 21 محله کم برخوردار گرگان

تسنیم | استان‌ها | چهارشنبه، 15 فروردین 1403 - 20:53
شهردار گرگان گفت: در در قالب قرارگاه جهادی محله، 45 پروژه عمرانی، کالبدی، فضای سبز، ورزشی، فرهنگی و اجتماعی و غیره در 21 محله کم برخوردار شهر گرگان اجرا شده است.
گرگان،محلات،محله،شهر،شهرداري،سپاه،اقدامات،اشاره،نينوا،توانمن ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، سیدمحمدرضا سیدالنگی عصر امروز در دیدار با سردار علی ملک شاهکوهی فرمانده سپاه نینوا استان گلستان اظهارداشت: برای نخستین بار با همراهی شورای اسلامی شهر، در لایحه بودجه سال 1403، محرومیت‌زدایی از محلات کم‌برخوردار این شهر دارای ردیف اعتباری شد.
شهردار گرگان با قدردانی از همراهی و حمایت‌های مجموعه سپاه از فعالیت‌های محرومیت‌زدایی، فرهنگی مذهبی و غیره شهرداری گرگان اظهار کرد: مدیریت شهری گرگان برای تحول و توانمندسازی محله‌های کم‌برخوردار این شهر برنامه‌های مختلفی دارد.
وی افزود: با همراهی شورای اسلامی شهر گرگان برای نخستین بار در لایحه بودجه، برای رفع محرومیت از این محلات بودجه 100 میلیارد تومانی مصوب شده است.
شهردار گرگان یادآور شد: در سال گذشته نیز شهرداری گرگان در قالب قرارگاه جهادی محله، 45 پروژه عمرانی، کالبدی، فضای سبز، ورزشی، فرهنگی و اجتماعی و ...
را در 21 محله کم‌برخوردار شهر گرگان اجرا کرده است.
سیدالنگی با اشاره به اجرای طرح توانمندسازی محلات کم‌برخوردار(2020) اظهار کرد: در این طرح 21 محله به عنوان محلات هدف شناسایی شدند که از این تعداد محرومیت در سه محله خیلی شدید، 2 محله دارای محرومیت شدید و 16 محله نیز جزو محلات با کم‌برخورداری متوسط تقسیم بندی شده است.
وی افزود: هرچند 109 محله شهر گرگان نیاز به انجام کارهای توسعه‌ای، عمرانی، کالبدی و ...
دارد اما تلاش ما این است تا برخورداری این 21 محله را به سطح قابل قبولی از شاخص‌ها برسانیم.
شهردار گرگان با اشاره به تدوین اطلس جامع محلات این شهر برای نخستین بار خاطرنشان کرد: در هر محله‌ای که ورود پیدا کردیم سعی کردیم " مسجد" و " بسیج" را محور برنامه‌ریزی‌ها، پیگیری‌ها و اقدامات انجام دهیم.
سیدالنگی با اشاره به جلب مشارکت اهالی محلات در راستای توسعه و توانمندسازی محلات محروم گفت: با اقداماتی که در محلات کم برخوردار از جمله انجیرآب انجام شد خوشبختانه رضایتمندی مطلوبی در اهالی این محله ایجاد شده است.
فرمانده سپاه نینوا استان گلستان هم در این دیدار با اشاره به محرومیت‌زدایی از محلات مختلف مانند انجیرآب، گفت: اقدامات شهرداری گرگان در محلات کم‌برخوردار " امیدافزا" و " تحول‌آفرین" است.
سردار علی ملک‌شاهکوهی افزود: خیلی از شهروندان و حتی مسئولان نمی‌دانند که کار به این زیبایی و خوبی در محله کم‌برخوردار انجیرآب انجام شده است و گزارش این اقدامات باید به گوش شهروندان برسد.
وی با قدردانی از اقدامات شهرداری گرگان در راستای توزیع عادلانه اعتبارات، امکانات و خدمات خاطرنشان کرد: تا پیش از این همه خدمات و امکانات سهم مناطق بالانشین شهر بود اما امروز شاهدیم که مردم در پایین شهر نیز از خدمات نظام اسلامی برخوردار می‌شوند.
امروز کارهایی که 40 سال در این شهر روی زمین مانده بود توسط شهرداری در حال انجام است.
فرمانده سپاه نینوا استان گلستان با تاکید بر خدمت‌رسانی به مردم گفت: بارها تاکید کردیم که با اختلاف ، بگو مگو و انشقاق کار جلو نمی‌رود.
اختلاف نظر یک امر طبیعی است اما در کلیات و خدمت به مردم، باید وحدت داشته باشیم.
انتهای پیام/581/.