خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 06 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

باقری: مسئولیت تنش‌ها در منطقه بر عهده حامیان اسرائیل است

باشگاه خبرنگاران | سیاسی | چهارشنبه، 15 فروردین 1403 - 20:18
معاون سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان در گفت‌وگو با دیپلمات ارشد چینی گفت که مسئولیت تشدید سطح تنش‌ها در منطقه بر عهده حامیان رژیم صهیونیستی است.
رژيم،خارجه،چين،تلفني،صهيونيستي،نمود،معاون،باقري،محكوميت،استمرار

دنگ لی، معاون منطقه‌ای وزارت امور خارجه چین عصر امروز چهارشنبه در تماس تلفنی با باقری در خصوص حمله ددمنشانه اخیر رژیم صهیونیستی به ساختمان‌های سفارت جمهوری اسلامی ایران در دمشق گفتگو نمود.
مقام ارشد وزارت خارجه چین با اعلام موضع کشورش در محکومیت این حمله، آن را نقض فاحش کنوانسیون وین، منشور سازمان ملل متحد و حقوق بین الملل عنوان داشت.
معاون وزیر خارجه چین همچنین با اشاره به مواضع صریح پکن در نشست فوق العاده شورای امنیت سازمان ملل متحد در روز گذشته، بار دیگر بر حمایت قاطع از ایران در دفاع از حاکمیت ملی و تمامیت ارضی خود تاکید نمود.
معاون سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان نیز در این گفتگوی تلفنی با تمجید از همدردی دولت چین و مواضع صریح آن کشور، بر ضرورت برخورد قاطع و مسئولانه همه کشور‌ها با این اقدام تروریستی رژیم صهیونیستی و پاسخگو کردن این رژیم در نقض قوانین و کنوانسیون‌های بین المللی تاکید نمود.
باقری در این گفت‌وگو همچنین با ابراز تأسف از استمرار نسل کشی و محاصره غزه توسط رژیم صهیونیستی یادآور شد که موضع آمریکا و برخی کشور‌های غربی در عدم محکومیت اقدامات این رژیم سبب استمرار و افزایش تنش‌ها در منطقه شده است و امروز مسئولیت تشدید سطح تنش‌ها در منطقه با کشور‌هایی است که باحمایت خود از این رژیم یا سکوت و همراهی خود بر دامنه رفتار‌های گستاخانه آن افزوده‌اند.
در این تماس تلفنی دو طرف در خصوص مسائل دوجانبه و سایر موضوعات مورد علاقه تبادل نظر نمودند.
منبع: تسنیم