خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 25 فروردین 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

شهادت بیش از ۱۴ هزار کودک و ۹ هزار زن فلسطینی از هفتم اکتبر تاکنون

باشگاه خبرنگاران | بین‌الملل | چهارشنبه، 15 فروردین 1403 - 20:00
دولت غزه اعلام کرد که رژیم اسرائیل از هفتم اکتبر سال گذشته بیش از ۱۴ هزار کودک و ۹ هزار زن را به شهادت رسانده است.
نفر،غزه،نوار،اسرائيل،رژيم،بمباران،پرسنل

تازه‌ترین آمار از میزان جنایت‌های اسرائیل در غزه؛
امروز چهارشنبه، دفتر رسانه‌ای دولتی در نوار غزه آمار دقیق شهدا و تلفات فلسطینی‌ها در نتیجه جنایت‌های رژیم صهیونیستی در نوار غزه از هفتم اکتبر گذشته تاکنون را اعلام کرد.
طبق گزارش اسپوتنیک، این دفتر در بیانیه‌ای اعلام کرد: ارتش اسرائیل ۲۹۲۲ مورد قتل عام را در نوار غزه انجام داده که به دنبال آن دستکم ۳۲۹۷۵ نفر به شهادت رسیده‌اند.
براساس این گزارش، در میان قربانیان ۱۴۵۰۰ کودک براثر آتش مستقیم و ۲۸ کودک بر اثر گرسنگی به شهادت رسیده‌اند؛ علاوه بر این ۹۴۶۰ زن شهید شده و ۷۰۰۰ نفر در زیر آوار مفقود و ۷۵۵۷۷ مجروح هستند.
تعداد قربانیان در بخش‌های مختلف خدماتی ۶۸۹ نفر بوده که ۴۸۴ نفر از آن‌ها پرسنل پزشکی، ۶۵ نفر از نیرو‌های دفاع مدنی و ۱۴۰ نفر از خبرنگاران هستند.
همچنین ۳۱۰ پرسنل پزشکی و ۱۲ خبرنگار نیز بازداشت شده‌اند.
بر اساس این بیانیه، در بمباران‌های رژیم صهیونیستی ۱۷۱ مقر دولتی و ۱۰۰ مدرسه و دانشگاه به طور کامل ویران شده و ۳۰۵ مدرسه و دانشگاه تا حدی تخریب شده‌اند.
بر اساس این بیانیه، ۳۲ بیمارستان در نتیجه بمباران مستمر اسرائیل از کار افتاده، در حالی که ۵۳ مؤسسه بهداشتی تا حدی از خدمت خارج شده‌اند، علاوه بر آن ۱۵۹ مؤسسه بهداشتی هدف قرار گرفته و ۱۲۶ آمبولانس نیز منهدم شده است.
بمباران مداوم رژیم اسرائیل از اکتبر گذشته همچنین ۲۰۰ مکان باستانی و تاریخی را در نوار غزه از بین برده است.