خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 25 فروردین 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

آمریکا:در نهایت باید یک راه حل دیپلماتیک برای یمن پیدا شود

تسنیم | بین‌الملل | چهارشنبه، 15 فروردین 1403 - 19:54
نماینده آمریکا در امور یمن با وجود اینکه این کشور انصارالله را در فهرست تروریستی خود قرار داده است، تاکید کرد که در نهایت باید یک راه حل دیپلماتیک پیدا شود.
يمن،تروريستي،آمريكا،گروه،سرخ

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، «تیموتی لیندرکینگ» فرستاده ویژه آمریکا در امور یمن امروز چهارشنبه با ادعای اینکه قرار گرفتن انصارالله یمن در «فهرست تروریستی» باعث کاهش عملیات آنها در دریای سرخ می‌شود، تاکید کرد که در نهایت باید یک راه حل دیپلماتیک برای این مساله پیدا شود.
این مقام آمریکایی گفت: اقدام آمریکا در شناسایی حوثی‌های یمن به عنوان یک گروه تروریستی فشار بیشتری به این گروه می‌آورد که ممکن است آنها در انجام حملات به کشتی‌ها در دریای سرخ دلسرد کند، اما در نهایت باید یک راه حل دیپلماتیک پیدا شود.
آمریکا در دی ماه سال گذشته مجدد انصارالله یمن را به عنوان یک گروه تروریستی شناسایی کرد به این علت که نیروهای مسلح یمن در واکنش به جنایات رژیم صهیونیستی عملیاتی را علیه کشتی‌های وابسته به این رژیم در دریای سرخ انجام دادند.
جیک سالیوان مشاور امنیت ملی کاخ سفید آن زمان اعلام کرد: در واکنش به حملات و تهدید‌های ادامه دار، آمریکا انصارالله که با عنوان حوثی‌ها نیز شناخته می‌شوند را در فهرست تروریستی جهان قرار داد.
انتهای پیام/