خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 03 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

176 هزار مسافر نوروزی از سدهای خوزستان بازدید کردند

تسنیم | استان‌ها | چهارشنبه، 15 فروردین 1403 - 19:30
جانشین دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر نوروز خوزستان گفت: بیش از 176 هزار بازدید از سوی گردشگران در تعطیلات نوروزی از سدهای استان خوزستان انجام شد.
سدهاي،سد،خوزستان،بازديد،آريوبرزن،بازه،مارون،كرخه

جمال عامری نسب در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اهواز‌ با اشاره به پایان بازدید نوروزی گردشگران از سدها و پلاژهای استان و بسته شدن سدها اظهار داشت: در بازه زمانی یکم تا 12 فروردین‌ماه 1403 در مجموع 176 هزار و 712 هزار بازدید از سدهای خوزستان انجام شد که بازدیدکنندگان شامل اعضای کاروان‌های راهیان نور، گردشگران و مسافران نوروزی بودند.
جانشین دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر نوروز خوزستان با بیان این‌که سدهای جره، کرخه، مارون، آریوبرزن و شهدا در ایام نوروز پذیرای گردشگران بودند، گفت: سد کرخه با 20 هزار و 700 بازدید و سد آریوبرزن با 61 هزار و 725 نفربازدید، پربازدیدترین سدهای استان در این مدت بودند.
وی افزود: سد مارون با 54 هزار 625 بازدید، سد شهداء با 36 هزار و 170 بازدید و سد جره با 3 هزار و 492 بازدید نیز در رده‌های بعدی پربازدیدترین سدهای خوزستان قرا گرفتند.
عامری‌نسب گفت: در نوروز امسال سد کرخه در بازه زمانی دوم تا نهم فروردین، سد جره در بازه سوم تا دوازدهم فرودین و سدهای شهداء، مارون و آریوبرزن در بازه زمانی یکم تا یازدهم فروردین پذیرای گردشگران نوروزی بودند.
وی بیان کرد: بازدیدکنندگان از سدهای مختلف خوزستان، توسط راهنمایان و کارشناسان سازمان آب و برق خوزستان با فعالیت‌های این سازه‌های آبی آشنا شدند.
عامری‌نسب یادآور شد: سدهای دز، کرخه، عباسپور، مارون، آریوبرزن و شهدا از جمله سدهای مهم خوزستان هستند که نقش مهمی در کنترل سیلاب، و تأمین آب شرب و کشاورزی استان دارند.
برخی از این سدها با داشتن نیروگاه، تأمین بخشی از برق استان و کشور دارند.
انتهای پیام/735/.