خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 25 فروردین 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

صادرات مرغ بیش از ۶۰۰ میلیون دلار ارزآوری دارد

باشگاه خبرنگاران | اقتصادی | چهارشنبه، 15 فروردین 1403 - 19:06
رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق تعاون گفت: صادرات حداقل ۳۰۰ تا ۳۵۰ هزار تن مرغ به بازارهای هدف رقمی بالغ بر ۶۰۰ میلیون دلار ارزآوری در برخواهد داشت.
مرغ،تن،توليد،هركيلو،برآوردها،مجوزهاي

ارسلان قاسمی در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: بنابر آمار در اسفند سال گذشته هزار تن مرغ به عراق صادر شده و برای استمرار صادرات بصورت روند خطی در حال اخذ مجوزهای لازم و بازاریابی هستیم.
به گفته او، برآوردها حاکی از آن است که تولید مرغ تا پایان سال به ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تن برسد، هرچند پتانسیل و ظرفیت فعلی واحدهای مرغداری تولید بالای ۳ میلیون تن است‌‌.
قاسمی ادامه داد: برآوردها حاکی از آن است که با دریافت مجوزهای لازم صادرات مرغ حداقل به ۳۰۰ تا ۳۵۰ هزارتن برسد که با احتساب نرخ ۲ دلار به ازای هرکیلو مرغ صادراتی، رقمی بالغ بر ۶۰۰ میلیون دلار ارزآوری در برخواهد داشت که این امر علاوه بر ایجاد اشتغال پایدار، امنیت غذایی را تضمین می کند.
رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق تعاون گفت: بنابر آمار سرانه کنونی مصرف هرکیلو مرغ ۳۰ تا ۳۲ کیلوگرم بوده که تولید کنونی بیش از نیاز بازار است.